ЗВІТ про роботу служби у справах дітей районної військової адміністрації за 2022 рік


 

1. Аналітична робота


Службою у справах дітей районної військової адміністрації постійно проводиться робота щодо здійснення аналізу у напрямку захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання в районі в межах делегованих повноважень.

Протягом року до служби у справах дітей обласної військової адміністрації підготовлено 78 статистичних звітів за напрямом роботи служби.

Підготовлені інформації про хід виконання 26 розпорядчих актів голів обласної та районної військових адміністрацій.

Відповідно до Закону України ,,Про звернення громадян” опрацьовано 48 звернень громадян з питань усиновлення, встановлення опіки, функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, встановлення способів участі одного із батьків у вихованні дитини, виїзд дітей за кордон в умовах воєнного стану, призначення законного представника дитині.

Здійснено у діловодне опрацювання 242 листів за напрямом діяльності служби та підготовлено 167 листів, опрацьовано 5 інформаційних запитів. Підготовлено 10 розпоряджень голови районної військової адміністрації, 102 накази з основної діяльності служби та з кадрових питань.

Службою у сравах дітей самостійно здійснюється бухгалтерський облік та фінансово-господарська діяльність. За ,звітний період підготовлені звіти до Пенсійного фонду, Державного Казначейства, Державної податкової інспекції, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відділу з питань фінансів та внутрішнього аудиту районної військової адміністрації.


2.Консультаційна та методична робота


Забезпечено організаційну та методичну підтримку з питань, що стосуються захисту законних прав та інтересів дітей працівникам місцевого самоврядування в компетенцію яких входить захист прав дітей. Надано 65 консультацій працівникам служб у справах дітей з питань:організації діяльності служб, комісії з питань захисту прав дитини, передання документації щодо дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, від служб у справах дітей районних державних адміністрацій до служб у справах дітей виконавчих органів міських рад, сільських та селищних рад, правового та соціального захисту дітей, створення дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, долаштування дітей, влаштування дітей під опіку, піклування.

Надавалася роз’яснювальна та консультативна допомога батькам, опікунам, прийомним батькам та батькам-вихователям щодо виховання дітей.


 • Організаційна робота
 •  

Відповідно до плану роботи служби на на 2022 рік здійснювалася робота служби за напрямком її діяльності.

Основними напрямками роботи служби є забезпечення провадження на території сільських та селищної рад району діяльності з усиновлення, влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання.

На обліку дітей, які можуть бути усиновлені служби у справах дітей районної військової адміністрації перебуває 5 дітей. У звітному періоді підготовлено документи для усиновлення двох дітей, позбавлених батьківського піклування та взято на облік дві подружні пари, які бажають усиновити малолітніх дітей.

Опрацьовано документи та сформовано висновок щодо можливості бути опікуном над дитиною-сиротою.

З метою якісного функціонування в районі дитячих будинків сімейного

типу та прийомних сімей постійно проводиться робота у відповідному напрямку спільно із службами у справах дітей територіальних громад району. Організовано та проведено 4 виробничі наради з даного питання.

Протягом року проводилась робота щодо розгляду заяв батьків- вихователів, прийомних батьків про припинення договорів та їх переукладення стосовно їх діяльності, які функціонують на території Кременецької, Шумської міських рад та Вишнівецької селищної ради.

Розглядалися питання щодо припинення функціонування однієї прийомної сім’ї.

Відповідно до графіку відвідувань прийомних сімей у напрямку здійснення контролю за умовами утримання дітей в сім’ї та виконання батьками умов договору спеціалістами служби здійснено 6 відвідувань сімей.

Підготовлені запити для формування висновків про стан виховання, утримання і розвитку дітей в прийомних сім’ях .

В районі 85 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування знайшли родинне тепло і затишок у 23 прийомних сім’ях та у 5 будинках сімейного типу.

Протягом року організовано та передано документацію щодо дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, від служб у справах дітей районних державних адміністрацій до служб у справах дітей Почаївської міської ради та виконавчого комітету Великодедеркальської сільської ради.

Службою у справах дітей забезпечено координацію роботи в ході проведення на території району державно-громадських рейдів та операцій.

Здійснювалась робота щодо представництва неповнолітніх дітей в суді, які обвинувачені у вчиненні кримінальних правопорушень. Взято участь у 4 судових засіданнях Кременецького, Шумського районних судів за участю неповнолітніх обвинувачених. Також, спеціалісти служби протягом року взяли участь в 21 судовому засіданні Кременецького, Шумського, Лановецького районних судів стосовно захисту прав та інтересів дітей.

Захист житлових прав – одне із пріоритетних напрямків у сфері соціального захисту дітей. Працівникам служб у справах дітей територіальних громад району надавались консультації щодо ведення персоніфікованого обліку нерухомого майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування відповідно до п.61 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 №866 та використання субвенції з державного бюджету на придбання впорядкованого житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, надання компенсації на його придбання. Кременецькою міською радою за кошти субвенції з державного бюджету придбано житло для двох осіб з числа дітей, позбавлених батьківського піклування на суму 815.858 грн..

Службою забезпечена організація та проведення двох засідань комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації та 8 засідань комісії з питань захисту прав дитини Почаївської міської ради. Працівники служби взяли участь у роботі 8 комісій з питань захисту прав дитини Шумської міської ради.

Для якісного планування роботи служби щотижнево проводились оперативні наради з працівниками служби.

Здійснюється кадрова робота в службі. Готується щомісячне звітування щодо статистичних даних посадових осіб, освітянського рівня спеціалістів, ведення комп’ютерної програми ,,Кадри”, формуються особові справи працівників.

Організована та проведена щорічна оцінка посадових осіб служби за підсумками роботи у 2022 році..

Службою підготовлено та висвітлено на офіційному веб-порталі районної військової адміністрації 42 інформації щодо висвітлення роботи служби,а також з актуальних питань захисту законних прав та інтересів дітей

Протягом звітного періоду працівники служби взяли участь у виробничих нарадах, засіданнях комісій.

З метою забезпечення належної трудової дисципліни, недопущення фактів порушення вимог правил етичної поведінки, запобігання та протидії корупції, постійно зверталась увага спеціпалістів служби у справах дітей на дотримання ними вимог антикорупційного законодавства.

Спеціалістами служби у справах дітей постійно проводиться робота щодо вивчення законодавства України та нормативно-правових документів, які регламентують роботу служби у справах дітей.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux