З моменту введення воєнного стану порядок виплати пенсії та соціальних виплат здійснюється відповідно до положень передбачених постановами Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2022 р. № 162 «Про особливості виплати та доставки пенсій, грошових допомог на період введення воєнного стану» (далі- Постанова КМУ № 162) та від7 березня 2022 р. № 214 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги»(далі- Постанова КМУ № 214).
Так відповідно до ПостановиКМУ № 162 строк виплати пенсії може здійснюватися без урахування строків, визначених частиною першою статті 47 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”,таким чином період виплати може бути продовжено після 25 числа поточного місяця.
Що стосується отримання інших видів державних соціальних виплат, то урахуванням Постанови КМУ№ 214 на період введення воєнного стану не потрібно звертатись за перепризначенням або підтвердженням права на отримання наступних видів державної соціальної допомоги:
У випадку, якщо отримувачі допомоги з числаосіб з інвалідністю, особи з інвалідністю з дитинства, дітьми з інвалідністю, в тому числі і дітям з інвалідністю, які досягнули повноліття станом на лютий 2022 року та особи, які не мають права на пенсію, пропустили строк перегляду виплат тострок виплат такої допомоги продовжуються не лише на період воєнного стану, а й на однин місяць після його завершення.Після скасування воєнного стану органи соціального захисту зобов’язані проінформувати одержувачів про необхідність протягом місяця оновити документи, для продовженнянарахування відповідної допомоги.
Відповідно до Постанови КМУ № 162 виплата пенсії та соціальної допомоги у випадку тимчасової зміни фактичного місця проживання, або неможливості виплати уповноваженим банкомможе здійснюватися через Акціонерне Товариство «Ощадбанк»,або Акціонерне Товариство “Укрпошта». Для цьогоотримувачі пенсії мають звернутись для отримання відповідних виплат до будь-якого відділення АТ «Ощадбанк», або відділення АТ “Укрпошта»з паспортом та довідкою про присвоєння РНКОПП (індивідуального податкового номеру).
У такому разі їм необхідно повідомити органи Пенсійного фонду України, або органи соціального захисту населення. Це можна зробити у такі способи як: