Цей день встановлений Генеральною асамблеєю ООН у 1994 році з метою солідарності з народами, які становлять меншість на своїй історичній батьківщині. Корінні народи захищає міжнародне і українське законодавство. Відповідно до Закону України ,,Про корінні народи України" № 1616-IX, який Верховна Рада ухвалила 1 липня 2021 року, ,,Корінний народ України – автохтонна етнічна спільнота, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення і не має власного державного утворення за межами України". Корінними народами України, які сформувалися на території Кримського півострова, є кримські татари, караїми і кримчаки.
На території окупованого росією Криму корінні народи з 2014 року наражаються на дискримінацію з боку незаконної влади. З часу анексії Кримського півострова російською імперією в XVIII столітті тут здійснювалася політика асиміляції корінних народів. Під час нацистської окупації Криму німці здійснювали геноцид кримчаків. У 1944 році радянська влада здійснила масову депортацію кримських татар з їхньої батьківщини. Лише зі здобуттям Україною незалежності корінні народи Криму отримали можливість вільного розвитку. Зараз, за словами заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, ,,росія перетворила Крим на одну велику в’язницю". Незаконна влада окупантів ліквідувала кримськотатарську автономію і переслідує громадських діячів корінних народів. Лише повернення Криму під контроль України дасть можливість захистити корінні народи відповідно до міжнародного і українського законодавства.
За інформацією: https://www.facebook.com/AFUmilhistory/ та https://qirim.news/novosti-uk/sogodni-svit-vidznachaye-mizhnarodnyj-den-korinnyh-narodiv/