Невдовзі, 24 листопада, День пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Зараз, під час війни з Україною, пам’ятати, говорити про це з дорослими й молоддю важливо як ніколи. Адже саме пам'ятники жертвам Голодомору з особливою ненавистю знищує російська окупаційна влада як свідчення власного злочину. Так, згідно з дослідженнями на окупованих територіях Запорізької та Херсонської області 14 меморіалів жертвам Голодомору були розібрані як частина російської спроби переписати історію та викорінити пам’ять про минулий геноцид для того, щоб легше було здійснювати нинішній.
«Як розповідати дітям, молоді і дорослим про голод? Щоб у їхній пам’яті лишились не крижані жахіття, не паралізуючий жаль до самих себе, не злість на катів… А імена людей , які загинули, не зрікшись любові до рідного. Прізвища тих, хто рятував вмираючих, попри смертельну заборону це робити. А ще – розуміння того, що солідарність, гідність і правда дають людині велику силу. Зокрема силу долати наслідки помилок, допущених давно і не нами», – так окреслює мету посібника «Як говорити з підлітками про Голодомор» авторка Ярослава Музиченко.
Видання буде корисним для вчителів історії та правознавства, музейних працівників, виховників «Пласту», тренерів молодіжних ГО та всіх, хто працює з молоддю в освітній сфері. У посібнику представлено орієнтовні теми та акценти занять у музеї, школі, чи на молодіжних тренінгах, та авторську розробку заняття для підлітків 14–16 років.
У межах освітньої ініціативи Національний музей історії України пропонує освітянам та виховникам, всім, хто працює з молоддю, безкоштовно отримати примірник методичного посібника. Для цього зверніться на касу музею за адресою м. Київ, вул. Володимирська, 2.
Джерело: Національний музей історії України