Сьогодні, 22 червня, в Україні вшановується пам'ять жертв німецько-радянської війни. 81 рік тому Німеччина, попри угоди про ненапад, атакувала СРСР. За різними даними, протягом років війни загинуло від 8 до 10 мільйонів українців, близько 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратили притулок. На руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл. За період війни на території України відбувалися нацистські злочини: Голокост, розстріли мирного населення, створення таборів смерті, спалення сіл. Не менш жорстокими були злочини й комуністичного режиму: розстріли політичних в'язнів у Західній Україні в червні-липні 1941 року, знищення центру Києва восени 1941-го, підрив Дніпрогесу, депортація кримських татар, примусове виселення автохтонних українців з їх етнічних земель.
Кременеччина також сьогодні вшановує пам’ять про тих, хто загинув у тій страшній війні. Голова районної військової адміністрації Віталій Кудлак та Кременецький міський голова Андрій Смаглюк поклали квіти до пам’ятного місця розстрілів жертв комуністичного та нацистського тоталітарних режимів на території Кременецької в’язниці.
…Але через стільки років, все повторилось. Російські загарбники спалюють цілі міста та села, вбивають військових та цивільних.
Ми вистоїмо і переможемо, бо ми – сильні!
Вічна пам'ять, шана і слава всім загиблим!
Довідково. Друга світова війна тривала 2194 дні. Воєнні дії відбувалися на територіях 40 країн світу. Війна почалася 1 вересня 1939-го і тривала до 2 вересня 1945-го, тобто шість років і один день. У Другій світовій війні брали участь понад 60 країн, у яких проживало 80% всього населення планети. Офіційно Другу світову не завершено й досі. Росія та Японія так і не підписали мирний договір.