Планові операції, які були призупинені у перші дні війни, наразі можуть проводитися за рішенням головних лікарів закладів охорони здоров’я. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.
Після того, як система охорони здоров’я адаптувалася до умов бойових дій, з‘явилася можливість відновити планові госпіталізації та планові операції.
Нагадуємо, щоб зробити операцію безоплатно (за її проведення медзакладу заплатить НСЗУ), необхідно отримати електронне направлення у сімейного або лікуючого лікаря.
Що стосується вибору закладу, то безоплатні планові операції роблять лікарні, які уклали з НСЗУ договори за напрямами ,,Хірургічні операції у стаціонарних умовах”, ,,Хірургія одного дня”.
Зверніть увагу, що під час воєнного стану проводити планові операції можуть тільки ті заклади, які мають на це ресурси, адже у деяких регіонах лікарні завантажені допомогою пораненим.
Дізнатись актуальну інформацію щодо лікарень, де проводяться планові операції, можна в контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77.
Після отримання інформації варто зателефонувати до лікарні й уточнити щодо можливості проведення необхідної саме вам операції.
Нагадуємо, що НСЗУ оплачує лікарням увесь спектр необхідних для пацієнта послуг:
проведення операції та анестезія;
інструментальні та лабораторні обстеження;
ліки з Нацпереліку лікарських засобів та витратні матеріали;
післяопераційний цілодобовий лікарський та медсестринський догляд, знеболення, медикаментозна терапія;
харчування в стаціонарі;
медична реабілітація в гострому періоді для запобігання виникнення післяопераційних ускладнень.
На сайті eliky.in.ua можна перевірити забезпеченість лікарень ліками.
Водночас пацієнту необхідно подбати про особисті речі, які йому знадобляться як в лікарні, так і в іншому місті, якщо для операції потрібно їхати в інший регіон.
До операції рекомендуємо також уточнити у лікаря:
скільки часу потрібно буде провести в лікарні;
скільки триватиме постільний режим;
які є обмеження у способі життя;
яка допомога буде потрібна під час відновлення;
коли можна повернутися до активного життя.
Не відкладайте важливі рішення, що стосуються збереження власного здоров’я на ,,після війни”, піклуйтеся про себе та своїх близьких сьогодні.
Довідка: відповідно до Наказу МОЗ № 507 заклади мають припиняти надавати послуги планових госпіталізацій у разі:
завантаження понад 70% ліжкового фонду терапевтичного профілю;
завантаження понад 50% ліжкового фонду хірургічного профілю;
рішення структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської міської воєнних адміністрацій, з урахуванням тактичної ситуації.