На сьогодні для ринку праці Тернопільської області, як і в цілому по Україні, характерними є: збільшення кількості вакансій та зростання рівня зарплат у них; запровадження принципів безбар’єрності на ринку праці: фізичної, економічної, гендерної, інформаційної, цифрової та ін.; освоєння жінками професій, які стереотипно вважались «чоловічими», та їх працевлаштування за цими професіями; залучення жителів області до «Армії відновлення» (суспільно корисних робіт на час війни). Служба зайнятості системно працює над забезпеченням зайнятості населення, зокрема шляхом реалізації низки урядових ініціатив, спрямованих на підтримку безробітних та роботодавців, тож на ринку праці області відбувається:
За 5 місяців 2024 року послугами служби зайнятості скористались понад 9 тисяч жителів краю, з них майже 5 тисяч мали статус зареєстрованого безробітного, серед них 879 ВПО, 323 УБД. Завдяки дієвій співпраці з роботодавцями, запровадженню активних програм зайнятості забезпечено роботою 5 тисяч жителів області, з них: 4022 особи – працевлаштовано на постійні місця праці, 404 – мали тимчасову роботу, після якої 62 – отримали постійну роботу, 303 – працювали в рядах «Армії відновлення» на суспільно корисних роботах.
Також упродовж 5-ти місяців цього року: 504 жителі області проходили профпідготовку чи підвищення кваліфікації, 493 - завершили навчання, з них 436 працевлаштовані; 395 отримали ваучери на оплату навчання (за весь минулий рік – 442), 8 підтвердили результати неформального навчання за професією кухар. 88 роботодавців - отримали компенсації за працевлаштування 109 переселенців. 68-ми роботодавцям - виплатили компенсацію ЄСВ за забезпечення роботою 74 безробітних окремих категорій (людей з інвалідністю, УБД, передпенсійного віку та інших). 2 роботодавці облаштували робочі місця для людей з інвалідністю та отримали за це компенсації.
Через Тернопільський обласний центр зайнятості на створення або розвиток власного бізнесу загалом було схвалено: 800 бізнес-планів на отримання мікрогрантів та грантів за проєктом “єРобота”, з них 25 учасників бойових дій чи один з подружжя УБД. В область залучили більше 160 млн грн. Вже створено майже 800 робочих місць, у тому числі для учасників бойових дій, а заплановано майже 1,4 тисячі. Цьогоріч 2,5 тисячі роботодавців поінформували Тернопільську обласну службу зайнятості про 6,7 тисячі вільних робочих місць та вакантних посад. 70% вакансій вже укомплектовано. Більшість з них - у сферах переробної промисловості, торгівлі, сільського господарства, охорони здоров’я.
За детальнішою інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості [1], в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil [2]) або за тел.
«гарячої лінії» - 0635765756 [3].
Links:
------
[2] https://t.me/DCZ19_Ternopil
[3] tel:+380635765756
Тернопільський обласний центр зайнятості