Проблема Телеграму стає системною не тільки для України. Незважаючи на те, що ЄС і США заборонили транслювати і тиражувати контент Sputnik і RT за «систематичну маніпуляцію інформацією та дезінформацію», а YouTube, TikTok, Facebook і Instagram заблокували їхні акаунти, як з’ясувала «Нова газета. Європа», прокремлівські ресурси знайшли лазівки, щоб збільшити аудиторію за кордоном за весь цей час у 2,3 (!) рази.
В іноземному сегменті Telegram знайдено майже 800 проросійських каналів на 30 мовах. Сумарно їх читають 15,7 млн користувачів. Щодня пости цих ресурсів переглядають у середньому 100 млн разів.
Серед 100 найцитованіших ресурсів виявлено 12 «воєнкорів», політиків та медіа з росії. Після лютого 2022-го вони почали активніше шукати іноземну аудиторію у Telegram. Пропаганду рф активно цитують зарубіжні канали новин. Крім цього, наративи пропаганди кремлю допомагають поширювати і Telegram-канали з теоріями змов.
Дослідник російського впливу в Європі, професор Центральноєвропейського університету Антон Шеховцов пояснює: «Тактика російської пропаганди полягає в тому, щоб заповнювати своїми наративами весь інформаційний простір, використовувати будь-які можливі майданчики. Кінцева мета таких каналів полягає не стільки в тому, щоб безпосередньо впливати на людей, скільки в тому, щоб наративи, які ними поширюються, потрапили в мейнстрімні медіа, і відповідно – вийшли на легітимний рівень».
Детальніше про загрози, які несе для світу Telegram: https://spravdi.gov.ua/moskovska-matroshka-u-paryzhi.../.
Джерело: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки