Ситуація в кіберпросторі здатна вплинути на результат війни. Центр стратегічних комунікацій пояснює
Кіберпростір – це також поле протистояння російській агресії, поразки та перемоги на якому суттєво впливають на стійкість України. Нещодавня атака на ,,Київстар" – цьому яскраве свідчення.
Оборону в кіберпросторі тримають всі користувачі інтернет-сервісів. Розуміння базових принципів кібербезпеки та відповідальна поведінка в інтернеті здатні знизити ризики завдання
ворогом шкоди.
Інтернет-сервіси, які мають походження та звʼязок з рф, не можуть вважатися безпечними. У кіберфахівців є серйозні застереження щодо надійності застосунку Telegram. Заявлені розробниками параметри щодо шифрування, розташування серверів та інша техінформація не підкріплена перевіреними даними, а залишається лише словами.
Є серйозні підстави вважати, що доступ до приватного листування, даних геолокації та контактної інформації користувачів Telegram мають російські спецслужби. Контакти з ними власники Telegram намагаються приховати, але з'являється все більше побічних доказів зворотного.
Тому сервіс Telegram, який має походження з країни-окупанта, а також продовжує підтримувати з нею фінансові та операційні звʼязки, не можна використовувати у службових цілях чи з конфіденційних питань.
Керівництву України варто розглянути заходи щодо обмеження використання російського продукту в критичній інформаційній інфраструктурі України.