Послуга патронату над дітьми посідає особливе місце у царині соціального захисту дітей. Небагато хто знає про таку можливість – тимчасово доглядатидитину, рідні батьки якої деякий час не можуть про неї піклуватися.
Що означає ,,не можуть піклуватися”?
Уявіть малозабезпечену родину, в якій, наприклад, на ґрунті безгрошів’я виникає психологічне насильство. Куди подітися від цього найменшим її членам? Або ж що робити безпритульним дітям чи залишеним у пологовому будинку новонародженим?
У таких випадках на допомогу дітям і батькам приходить патронатний вихователь!
Зазначимо, що це робота, за яку отримують зарплату, нараховується трудовий стаж, забезпечені соціальні гарантії. Тобто, патронатний вихователь працює на професійній основі, уклавши договір з уповноваженим закладом. У догляді і вихованні підопічного йому допомагають соціальні служби.
Але стати патронатним вихователем може будь-який доброчесний, дієздатний громадянин України, що має:
повнолітнього члена сім’ї (чоловік/дружина, син/донька та ін.), який проживає з ним на спільній житловій площі та готовий бути помічником кандидата;
належні житлово-побутові умови (у тому числі наявність окремої кімнати);
і не має власних дітей віком до 4-х років, дитину з інвалідністю.
Щоб стати патронатним вихователем, потрібно:
звернутися до управління-служби у справах дітей;
подати заяву про намір стати патронатним вихователем та необхідні документи;
пройти первинний відбір та отримати направлення на навчання;
пройти навчання та отримати рекомендацію про можливість надання послуги патронату;
укласти договір про умови запровадження патронату (створення сім’ї патронатного вихователя).
Нагадаємо, що розмір соціальної допомоги становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць, для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць (на кожну дитину).
Тепер ви знаєте, як стати патронатним вихователем і допомогти родинам у скрутний для них період. Приєднуйтеся до цієї почесної справи, якщо відчуваєте бажання і сили!