В'ячеслав Негода провів робочу зустріч, на якій обговорили проблемні питання, що стосуються Кременецької громади. Основна увага була приділена ситуації з будівлею м. Кременці по вул. Б. Харчука та реконструкцією міських очисних споруд.
Директор Кременецького академічного ліцею імені Уласа Самчука Кременецької міської ради наголосив, що питання передачі будівлі на баланс громади, а згодом ліцею обговорюється вже не вперше. У 2017 та 2020 роках міська рада робила спроби ініціювати повернення будівлі, однак відповідні рішення ухвалені не були. У 2023 році було подано вже третє звернення до Тернопільської обласної ради з аналогічним результатом.
Позиція міської ради залишається незмінною: для того, щоб почати роботи, зокрема розробку проєктно-кошторисної документації, будівля має бути офіційно передана на баланс громади. Комісія з питань освіти та соціально-економічного розвитку обласної ради вже підтримала це питання, однак воно досі не винесено на розгляд сесії обласної ради.
Голова комісії з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, зв'язку, туризму, курортно-рекреаційної та зовнішньоекономічної діяльності Тернопільської обласної ради Василь Хомінець наголосив, що технічні перешкоди для розгляду питання зняті, і він готовий презентувати оновлений проєкт на найближчій сесії обласної ради.
В'ячеслав Негода дав доручення департаменту освіти і науки Тернопільської ОВА підготувати звернення до обласної ради з проханням винести це питання на порядок денний під час найближчої сесії. Лист-звернення буде надісланий не пізніше понеділка.
Ще однією гострою проблемою громади є стан міських очисних споруд. Вони не виконують належних функцій, що призводить до штрафів та позовів з боку екологічної інспекції. Ситуація ускладнилася після ворожої атаки, яка пошкодила об’єкт критичної інфраструктури на території громади.
Наразі проводиться коригування проєкту реконструкції очисних споруд. Попередня вартість, визначена проєктантом, становить 65 мільйонів гривень. Для запуску першої лінії очищування необхідно 25 мільйонів гривень.
До кінця року планується завершити розробку проєктно-кошторисної документації, а реалізація проєкту триватиме близько 10 місяців після отримання необхідного фінансування. Громада також планує залучати додаткові ресурси, включаючи кошти з обласного та державного бюджетів.
Обидва проєкти включені до програми розвитку громади на 2025 рік. Начальник ОВА зазначив, що обласна адміністрація готова всіляко сприяти у розв'язані цих питань і сподівається на аналогічні дії зі сторони обласної ради.