Відтепер статистика по проектах відновлення, заведених в екосистему DREAM, доступна для всіх. Публічний модуль аналітики дозволяє дізнатись загальну кількість проектів у розрізі областей, районів і громад, запланований бюджет по них, підтверджений обсяг фінансування тощо. Модуль є відкритим для всіх користувачів і доступний за посиланням* https://bit.ly/DREAM_Аналітика
Модуль аналітики – безкоштовний аналітичний інструмент для аналізу даних обʼєктів та проектів відновлення та розвитку, заведених в екосистему DREAM. Інформація в модулі подається у вигляді таблиць, графіків та діаграм, зручних для проведення аналітичних досліджень. З допомогою зручних фільтрів можна обрати проекти в окремій області та громаді. Також інструмент дозволяє переглянути проекти за ініціатором, типом, джерелом фінансування, стадією впровадження тощо. Інструмент інтегрований з екосистемою DREAM, що дозволяє отримувати оновлені дані щодня.
,,Система DREAM побудована за принципом ,,всі бачать все". Тому для нас було дуже важливим запустити публічний модуль аналітики, який буде зручним і зрозумілим для всіх. У кожного громадянина має бути можливість побачити, що просто зараз відновлюється у його населеному пункті та за які кошти. Це ще один спосіб інформування громадськості та долучення її до процесу відновлення", — зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.
Кожен користувач може налаштувати систему фільтрів, щоб сформувати власний перелік проектів для вивчення. А єдиний ідентифікатор дозволяє інтегрувати всі дані щодо проекту в DREAM на всіх стадіях його реалізації. Загальний опис кожного обраного проекту можна переглянути на публічному порталі dream.gov.ua, перейшовши за відповідним посиланням у модулі аналітики.
Модуль допомагає ініціаторам проектів керувати процесом реалізації та, за потреби, вносити зміни в проект, а також швидко сформувати аналітичну звітність. Громадські організації можуть використовувати аналітику для збору та аналізу даних про проекти та переконатися, що ресурси витрачаються ефективно, а проекти – реалізуються в інтересах громади. Зі свого боку фінансові організації, в тому числі міжнародні партнери, отримають дані для прийняття рішень про фінансування проектів відновлення.
Наразі в екосистемі DREAM налічується понад 1300 проектів відновлення та модернізації, які були добровільно заведені громадами, обласними та міськими адміністраціями, державними підприємствами, установами та організаціями. Щотижня в систему додаються десятки нових проектів.
Запис онлайн-презентації публічного модуля аналітики DREAM доступний за посиланням: https://youtu.be/bM7Ud2tKL7o
Нагадаємо, днями розпочалося відкрите тестування оновленого функціоналу цифрової екосистеми управління відбудовою DREAM. Долучитись до тестування може будь-яка громада, обласна та міська адміністрація, державне підприємство, установа чи організація, подавши заявку за цим посиланням https://bit.ly/Форма_DREAM
У жовтні був презентований публічний API (Application Programming Interface). Завдяки АРІ всі дані по проектах, заведених в DREAM, стали доступними для професійних користувачів, які працюють з інструментами аналітики. АРІ доступний за посиланням https://bit.ly/DREAM_API
* на етапі пілотного проекту результати аналізу модуля аналітики не є офіційною статистикою і можуть бути не точними.
За інформацією: https://www.kmu.gov.ua/timeline?type=posts