В умовах повномасштабного вторгнення рф збільшилась чисельність молоді, яка почала займатися волонтерством. Про це йдеться в результатах дослідження ,,Вплив війни на молодь в Україні”.
Третина опитаних долучилися після початку повномасштабного вторгнення, ще 13% займалися волонтерством раніше і продовжили робити це у 2022 році.
Участь молоді у діяльності інститутів громадянського суспільства у 2022 році є доволі низькою: більшість респондентів(-ок) – 70% не брали участі у діяльності таких організацій. Серед тих, хто бере участь – 16% беруть участь у діяльності волонтерських організацій, по 8% – у шкільному або студентському самоврядуванні та діяльності благодійних або гуманітарних організацій.
Переважна більшість молоді (72%) вважають, що вони готові долучатися до процесу відновлення у своїй громаді. При цьому лише 1% відповіли, що вже це роблять.
Для підвищення громадської активності молоді, на думку респондентів(-ок), місцева влада або інші стейкхолдери мають зосередитися на створенні проєктів для молоді або за її участі (47%), фінансувати проєкти молодих людей (45%), сприяти та проводити публічні заходи з молоддю та старшими віковими групами (42%), відкривати молодіжні центри (40%).
Також, згідно з результатами опитування, половина молодих людей знають, що таке молодіжний центр (52%). Водночас 46% опитаних не знають, чи є такий центр або молодіжний простір у їхній громаді чи населеному пункті. 24% відповіли, що мають такий заклад, і майже стільки ж (22%) повідомили про відсутність таких закладів.
Найбільш популярними послугами, які має надавати молодіжний центр під час війни, молодь вказувала заходи з національно-патріотичного виховання, спортивні заходи та роботу з вразливими категоріями молоді. Також близько третини вважають за потрібне розвивати у таких закладах волонтерство та культурно-мистецькі послуги.
Ознайомитись із повним текстом дослідження можна за посиланням: https://bit.ly/3Hjzhdr
За матеріалами: https://ukraine.unfpa.org/uk