Сьогодні – Всеукраїнський День довкілля
опубліковано 20 квітня 2024 року о 18:23

Третя субота квітня – Всеукраїнський День довкілля. Втретє Міжнародний день довкілля зустрічаємо в реаліях повномасштабного вторгнення

Відзначають в Україні щорічно, починаючи з 1999 року, згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98 на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій щодо розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією «Дерево–Життя» та іншими громадськими ініціативами.

Цього ж дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.

Спочатку свято мало на меті відзначити Стокгольмську конференцію ООН з навколишнього середовища, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху.

Зазвичай в цей день проводяться заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань тощо.

Довкілля – це всі живі та неживі об’єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна – все це довкілля, на стан якого впливає маса чинників – від кинутого на землю недопалка, папірця до величезних сміттєзвалищ і височезних труб промислових комплексів, що отруюють димом повітря мегаполісів; від убитого заради бивнів слона десь у Центральній Африці до вирубаних декількох гектарів лісу у Закарпатті.

Головну загрозу довкіллю становить Людина – її байдужість, безкультур’я і безмежна жадібність.

Наразі ворог позбавив нас можливості проводити природоорієнтовані заходи так активно як це робили та планували раніше, але кожен може зробити свій внесок в збереженні природи та покращенні екологічної ситуації на нашій планеті. Перші кроки досить прості:
– відмовитися від поліетиленових пакетів;
– відмовитися від одноразових пляшок та посуду;
– бути енергоефективними у побуті;
– обирати найбільш екологічній транспорт;
– економити воду – оберігати рідні водойми;
– купувати менше, аналізуючи свої потреби, та не викидати – використовувати продукти раціонально і, за можливості, допомагати тим хто наразі знаходиться у скрутному становищі;
– сортувати сміття і віддавати на переробку.

«Кожен день військової агресії – це шкода українським лісам. Наші перші обрахунки втрат лісу показали, що станом на квітень-2022 пошкоджено 4200 га лісу: спалені ліси Київщини, яка стримувала наступ на столицю, окопані ліси Чернігівщини, руйнування лісових екосистем на Житомирщині. Тоді ми тільки почали наш трек з обрахунку збитків і не уявляли, яких масштабів він сягне у квітні-2024. Зараз це 24 000 га – території, де наші лісівники мають доступ. На їх відновлення знадобиться десятки років. Попереду ще обрахунки Донбасу та Криму. Але не дивлячись ні на що, кампанія “Зелена країна” продовжується. Висаджено уже 586 млн дерев із закладеного у програмі мільярда. Закликаю всіх і кожного доєднатися до цьогорічної кампанії з висадки дерев. Попри всі наміри агресора, це наш спільний внесок у майбутнє країни», – акцентував очільник міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Захистимо свою планету разом!


За матеріалами: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України,

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну та Всеукраїнська екологічна ліга



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux