У 2024 році посилюються збройні конфлікти та гуманітарні кризи, в Україні та на Близькому Сході триває насильство. Під час таких конфліктів кількість мігрантів та шукачів притулку, особливо тих, хто переміщується у небезпечних умовах, завжди збільшується. Вони особливо схильні до ризику стати жертвою торгівлі людьми та експлуатації.
Цього Європейського дня боротьби з торгівлею людьми цілком очевидно, що мають бути вжиті термінові заходи щодо боротьби з торгівлею людьми, оскільки ескалація нинішніх глобальних проблем загрожує появою нових жертв. Для вирішення цієї проблеми Група експертів Ради Європи з протидії торгівлі людьми (GRETA) розпочала новий цикл контролю, приділяючи особливу увагу проблемі торгівлі людьми серед уразливих груп населення.
У доповідях GRETA наголошуються на критичних прогалинах у виявленні та захисті постраждалих від торгівлі людьми. Імміграційна політика повинна відповідати правовим зобов'язанням щодо надання допомоги таким людям, забезпечуючи їхній захист, а не покарання чи ігнорування.
Ми повинні об'єднатися, щоб захищати тих, хто наражається на найбільший ризик, запобігати торгівлі людьми та будувати суспільство, в якому охороняються гідність і права всіх, включаючи найуразливіших.
Джерело: Офіс Ради Європи в Україні