11 квітня – Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона
опубліковано 11 квітня 2024 року о 14:44

Хвороба Паркінсона – це хронічне захворювання головного мозку, що неухильно прогресує та при якому у пацієнта спостерігаються рухові порушення, підвищений тонус м’язів, порушення мови, тремор у стані спокою, а також – розлади психіки.

Своєчасно розпочате лікування хвороби Паркінсона дозволяє призупинити розвиток захворювання і зберегти якість життя. При перших симптомах хвороби необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря, який проведе комплексну діагностику та призначить підтримувальне медикаментозне лікування.

В Україні 56 135 людей зі встановленою хворобою Паркінсона, за даними ЕСОЗ на 09.04.2024 р. У Програмі медичних гарантій для пацієнтів з хворобою Паркінсона передбачені безоплатні медичні послуги та препарати за програмою “Доступні ліки”. Всього в програмі передбачено шість торгових назв препаратів при хворобі Паркінсона. Міжнародні непатентовані назви – Біпериден (Biperiden) та Леводопа + Карбідопа (Levodopa + Carbidopa). Ці ліки за електронним рецептом пацієнти можуть отримати безоплатно або з частковою доплатою в будь-якій аптеці країни, яка має договір з НСЗУ. За даними ЕСОЗ на 09.04.2024 активних пацієнтів, які отримували ліки за медичною програмою реімбурсації "Хвороба Паркінсона" - 21 347. Найбільше погашено рецептів в Львівській області (2 592), м.Київ (2 024), Дніпропетровській (2 009), Вінницькій (1 273) та Харківській (1 083) областях.

Хворобу Паркінсона може встановити невролог. Консультація лікаря, всі необхідні лабораторні та інструментальні дослідження безоплатні в межах пакету “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”. Зокрема, за направленням лікаря безоплатні КТ або МРТ головного мозку, електроенцефалографія тощо. Лікар-невролог також може виписати електронний рецепт на “Доступні ліки”. Для того, щоб виписати первинний рецепт невролог складе індивідуальний план лікування та внесе його в ЕСОЗ. Наступні рецепти зможуть виписувати також лікарі первинної медичної допомоги: сімейний лікар, терапевт.

За потреби невролог направить пацієнта на лікування в стаціонарі. При стаціонарному лікуванні пацієнту безоплатно гарантовано спостереження лікарів, лабораторна та інструментальна діагностика, а також підбір медикаментозної терапії, що допомагає зберегти нервові клітини, підвищити та підтримувати рівень дофаміну в мозку і зменшити симптоми захворювання. Ліки з Нацпереліку та інших державних програм для пацієнта є безкоштовними. Ці послуги передбачені в межах пакету “Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій”.

За необхідності, пацієнту проведуть операцію, що зменшить симптоматику та покращить якість життя. В рамках пакету "Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” пацієнту забезпечується анестезія та хірургічне втручання, включаючи витратні матеріали, лабораторні та інструментальні дослідження, такі як КТ та МРТ.

Також для пацієнтів із хворобою Паркінсона є безоплатними послуги з реабілітації в амбулаторних умовах: умовно-рефлекторний тренінг та лікувальна фізкультура, тренінг навичок самообслуговання, динамічне спостереження лікарем, своєчасна корекція терапевтичних схем тощо.

Більше інформації читайте в публікаціях:

  • Як отримати безоплатні ліки при хворобі Паркінсона? https://cutt.ly/Tw4vV2yD
  • Як скористатися програмою "Доступні ліки"? https://cutt.ly/Lw4vYOyM
  • Які ліки та медвироби безоплатні за е-рецептом у 2024 році? https://cutt.ly/9w4vBEQC
  • Які лікарі виписують ліки за програмою "Доступні ліки"? https://cutt.ly/Qw4vUqu4
  • Гід по програмі “Доступні ліки” https://cutt.ly/Nw3aRn3b.
  • ”Спитай Гриця” - чатбот, який допоможе знайти медикаменти за держпрограмою “Доступні ліки” https://t.me/SpytaiGrytsia_bot
  • Корисні онлайн-інструменти для пацієнта: як знайти лікарню, аптеку з договором із НСЗУ та перевірити оплати https://cutt.ly/2w4vUTVO



На зображенні може бути: текст «+ રરર Национальна служба здоров'я Украйни ВСЕСВИТНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ 3 ХВОробОЮ ПАРКΙНСОНА»



Джерело: НСЗУ Національна служба здоров'я України


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux