24 жовтня – День Організації Об’єднаних Націй.
Міжнародна організація для підтримки миру і розвитку співпраці у вирішенні міжнародних проблем економічного, соціального й гуманітарного характеру виникла у часи Другої світової війни. У 1944 році представники Великої Британії, Китаю, СРСР і США підписали ,,Попередні пропозиції щодо створення Загальної міжнародної організації з підтримки миру і безпеки", що заклали основи майбутньої Організації Об’єднаних Націй. Надалі роботу над статутом ООН проводилася з квітня 1945 року в Сан-Франциско (США) на Конференції Об’єднаних Націй, де було представлено 50 урядів і низку міжнародних організацій. Результатом її діяльності був Статут ООН, підписаний представниками 50 держав 26 червня 1945 року.
24 жовтня 1945 року більшість держав-засновників ООН ратифікували Статут. За рішенням 2-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 31 жовтня 1947 року щорічно відзначається День ООН, який припадає на 24 жовтня.
Україна є однією з держав-засновниць ООН. Після здобуття незалежності участь у діяльності Організації стала одним із пріоритетних напрямів зовнішньої політики нашої держави. Україна бере активну участь у діяльності ООН з підтримання міжнародного миру та безпеки. З початком широкомасштабної російської агресії проти України 24 лютого 2022 року ООН розгорнула масштабну діяльність з надання допомоги переселенцям та постраждалим від війни. Стоячи на позиції підтримки територіальної цілісності та незалежності України, Організація засуджує збройну агресію рф, здійснює розслідування воєнних злочинів російських окупантів на території України, вимагає негайного виведення російських військ з України. Міжнародний кримінальний суд, що діє під егідою ООН, видав ордер на арешт володимира путіна, а чимало інших організацій в структурі ООН здійснюють активну гуманітарну допомогу Україні. З лютого 2022 року Рада безпеки ООН провела 30 засідань, присвячених обговоренню наслідків російської агресії проти України, з них два за участю Президента України.