Цей пам'ятник розташований у самому середмісті Полтави — за Полтавським академічним обласним музично-драматичним театром ім. Гоголя на Театральній площі.
Відкрили його 14 квітня 2006 року. Авторами є полтавські скульптори Дмитро Коршунов та Валерій Голуб.
Пам'ятник Марусі Чурай (заввишки 3,5 метра, відлитий з бетону, його верхня частина окована міддю) являє собою фігуру молодої дівчини в національному строї, що в легкій зажурі похилила голову; у лівій руці вона тримає оберемок рослин, а праву піднесла до обличчя.
Він став одним з незвичайних і популярних у народній культурі полтавських пам'ятників, чому непрямо посприяла міська влада. Річ у тому, що ніякого підпису на або під постаментом пам'ятника тривалий час не було. Народною назвою, якою нагородили пам'ятник полтавчани, знайомі з первинним задумом монумента, стала «Дівчина з легенди».
Після поширення в країні мереж мобільного зв'язку мешканці міста у побуті надали пам'ятці назву «Дівчина з мобілкою», котра базувалась на характерній постаті скульптури — схилена набік голова і піднесена, начебто до вуха, права рука, що майже в точності відтворює жест особи, що розмовляє стільниковим. Навіть коли пояснювальна табличка знайшла своє місце на постаменті, народне прізвисько, закріпившись, лишилось популярним, не в останню чергу через розташування пам'ятника в самому центрі міста, що робить його популярним для городян місцем зустрічі та розмов (тим же телефоном).
Також у різних населених пунктах України є вулиці Марусі Чурай, зокрема таку вулицю ви знайдете у таких містах як: Володимир,Дніпро, Золоте, Золотоноша, Калуш Кам'янське, Коломия, Конотоп, Краматорськ, Кременчук, Кривий Ріг, Лисичанськ, Миргород, Рівне, Стебник, Ходорів та Чернівці. Також ще є провулок Марусі Чурай у містах: Біла Церква, Київ, Суми та Черкаси.
Більше про це радимо дізнатись тут: https://www.youtube.com/watch?v=thkpsJcd0lA
Джерело: Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти