7 жовтня 1944 року завершилася конференція в Дамбартон Оукс, на якій було прийнято рішення про створення ООН.
Початок Другої світової війни у 1939 році продемонстрував неспроможність Ліги Націй виконати свою основну мету – запобігти новому глобальному конфлікту. Ліга Націй була практично неактивною під час війни, тому постала потреба у створенні дієвої міжнародної організації для підтримки миру і безпеки. 21 серпня 1944 року в садибі Дамбартон Оукс поблизу Вашингтона (США) розпочала роботу міжнародна конференція, що мала на меті обговорення питань заміни Ліги Націй на іншу, більш ефективну міжнародну організацію. В конференції взяли участь представники чотирьох держав: Великої Британії, Китаю, СРСР і США.
Під час конференції обговорювалися проєкти структури майбутньої міжнародної організації, питання функцій її головних органів, завдання та основні засади діяльності й умови членства. Було запропоновано її назву – ,,Організація Об’єднаних Націй".
Результатом переговорів на конференції стало підписання «Попередніх пропозицій щодо створення Загальної міжнародної організації з підтримки миру і безпеки». Дискусії з питань складу, статуту й основних органів міжнародної організації продовжилися пізніше під час конференцій у Ялті в лютому 1945 року і Сан-Франциско у квітні – червні 1945 року та зрештою мали результатом утворення Організації Об’єднаних Націй.
Цікавий факт: щоби зміцнити свої позиції у майбутній організації, делегація СРСР на конференції у Дамбартон Оукс запропонувала включити до її членів усі радянські союзні республіки. Проте зрештою до створеної у 1945 році ООН, поряд з СРСР, увійшли лише дві радянські республіки: Білоруська та Українська.