День заснування ЄС: єдність, демократія та допомога Україні
опубліковано 01 листопада 2024 року о 12:52

1 листопада – особлива дата для Європейського Союзу, адже саме цього дня у 1993 році набув чинності Маастрихтський договір, що заклав основи сучасного ЄС як політичного та економічного об’єднання, яке охоплює сьогодні 27 незалежних держав Європи.

Спільна історія ЄС почалася з заснування Європейської спільноти з вугілля та сталі та Європейської економічної спільноти у 1957 році, коли шість країн об'єдналися для посилення економічної співпраці, що стало першим кроком до інтеграції.

Протягом десятиліть ЄС розширював свої межі, приймаючи нових членів і водночас розвиваючи політичний вплив у сферах економіки, права, безпеки та соціальної політики.

Основою ЄС як політично організованого об'єднання стало підписання Маастрихтського договору, що визначив не лише його структуру, а й заклав підвалини для спільної європейської валюти – євро, який пізніше став символом економічної єдності.

ЄС не залишився осторонь і в умовах війни, підтримуючи Україну у її боротьбі за незалежність. Спільнота рішуче засудила неспровоковану агресію росії та надала Україні фінансову, гуманітарну та військову допомогу вартістю понад 88 мільярдів євро, демонструючи тверду єдність і прихильність до миру.

ЄС об’єднаний у своїй незмінній підтримці України в умовах агресивної війни росії та її незаконних спроб анексувати українську територію. Два роки від початку опору й відтоді, як Україна була змушена стати на захист як своїх, так і наших спільних цінностей та свобод. Мужність українського народу приголомшила світ.

Переконання в перемозі України залишається непохитним, а Європа буде поряд з нею доти, доки необхідно.

Після закінчення війни знадобляться значні глобальні фінансові зусилля для відбудови України. ЄС вже робить значний внесок у підвищення безперервної стійкості країни, а також створив новий Механізм підтримки України – спеціальний інструмент для надання Україні сталої та передбачуваної фінансової підтримки на суму до 50 мільярдів євро на період 2024-2027 рр.

Хоча ЄС не має офіційної столиці, більшість його установ розташовані в Брюсселі, що фактично виконує роль центру управління. ЄС – взірець міжнародного співробітництва, чиї цінності та принципи слугують орієнтиром для глобального розвитку та захисту прав людини.

І сьогодні Європейський Союз залишається одним із провідних гравців на світовій арені, чий вплив не обмежується лише Європою, адже його цінності, принципи та політики формують глобальні стандарти у сфері прав людини, демократії, екології та сталого розвитку.

Детальніше – european-union.europa.eu 



Джерело: https://pon.org.ua/

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux