75 років тому народився Володимир Івасюк. Пам’яті синів, яких ми зараз втрачаємо...
опубліковано 04 березня 2024 року о 11:58

ВОЛОДИМИР ІВАСЮК: «Якщо вважаєш себе хоч трохи причетним до творчості, то шукай вперто, з пристрастю, радістю і болем нові теми, сюжети, образи, символи, свіжі інтонаційні фрази. Кожним твором починай новий етап, якісно вищий у своїй роботі. Виражай себе на повну силу, адже людські серця завоюєш тільки оригінальним твором із вагомим змістом і яскравою формою»…

75 років тому народився Володимир Івасюк.
Видатний український композитор, музикант і співак, Герой України народився 4 березня 1949 року в місті Кіцмані Чернівецької області в родині вчителів. У п’ять років почав вчитися грі на скрипці в місцевій дитячій музичній школі. Одночасно навчався в Кіцманській середній школі.
Свою першу музику до пісні «Колискова» на вірші батька Михайла Володимир Івасюк написав 1964 року. Того ж року юний композитор організував у рідній школі дитячий вокальний ансамбль «Буковинка». 1966 року його нагородили першою премією за музику до пісні «Відлітали журавлі» на вірш Віктора Миколайчука.
Загалом у творчому доробку Володимира Івасюка понад 40 пісень, на які він написав музику – як на власні слова, так і на слова інших поетів, таких як Дмитро Павличко, Олесь Гончар, Юрій Рибчинський, Ростислав Братунь та інші. Найбільшу славу композитору-виконавцю принесли пісні «Червона рута», «Я піду в далекі гори», «Водограй», «Пісня буде поміж нас». 
Окрім усім відомих пісень, Володимир Івасюк є також автором декількох інструментальних творів, зокрема, трьох п’єс для скрипки, трьох п’єс для фортепіано, «Осінньої картини» для віолончелі, музики до вистави «Прапороносці» та сюїти-варіації для камерного оркестру.
Велику кількість нагород Володимир Івасюк отримав вже посмертно, після здобуття Україною незалежності. Зокрема, 2 березня 1994 року йому присудили Державну премію України імені Тараса Шевченка, 2001 року в рамках 5 ї ювілейної церемонії «Золота Жар-птиця» нагородили в номінації «За внесок у розвиток музичної культури України 20 століття», а в березні 2009 року присвоїли звання «Герой України».
Деякі пісні Івасюка стали символом України. Зокрема, 1989 року вперше був організований музичний фестиваль «Червона рута». А в серпні 2021 року в рамках фестивалю «Ти у мене єдина», що відбувся на центральній площі міста Сєверодонецька, пісню «Червона рута» заспівало понад 5200 виконавців, які так встановили рекорд.
Іменем Володимира Івасюка названі вулиці в Києві, Львові, Дніпрі, Сумах, Кропивницькому, Івано-Франківську, Ніжині, Перемишлянах, Старому Самборі, Кам’янці-Подільському, Борисполі, Дрогобичі та в низці інших міст і сіл України.


ВОЛОДИМИР ІВАСЮК. 30 РОКІВ БОРОТЬБИ. Що можна встигнути за тридцять років ? А якщо ми скажемо Вам, що за цей час можна створити Гімн руйнування Радянського Союзу - «ЧЕРВОНУ РУТУ» (хіт на віки), що став символом Національного відродження, а його автор – символом Національного спротиву; пояснити крізь пісню глибину українства,щастя народитися і жити на цій землі; дати поштовх фестивальної культури та повірити у майбутню свободу; створити понад сто пісень і понад п'ятдесят інструментальних творів, що стали силою єднання, символом національної ідентичності та підтримки українського народу в боротьбі за Незалежність… Все це – ВОЛОДИМИР ІВАСЮК – ультрасучасний, щирий та глибинний, відданий і вірний Син України, твори якого надихають національним світлим духом нові і нові покоління українців…


Джерело: https://www.facebook.com/muz.Ivasjuka та https://www.facebook.com/mist.museum/?locale=ru_RU


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux