Інсульт — це друга основна причина смерті людей віком старше 60 років і п'ята причина смерті людей віком від 15 до 59 років. В Україні щороку госпіталізують понад 145 тисяч осіб з інсультами. Лише торік понад 123 тисячі пацієнтів потрапили до лікарні з ішемічним інсультом, а геморагічний інсульт було діагностовано у понад 21 тисячі випадків.
Що таке інсульт?
Це захворювання, яке виникає, коли кровоносна судина, яка переносить кисень і поживні речовини до головного мозку, закупорюється тромбом або розривається, а клітини відповідної частини мозку гинуть. Розрізняють два види інсульту: ішемічний та геморагічний.
ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» нагадує, які основні ознаки інсульту, що необхідно робити при підозрі на інсульт, та як йому запобігти. Долучайтеся до поширення інформації про інсульт — це допоможе зберегти життя!
Фактори ризику інсульту
Ризик розвитку інсульту підвищується за наявності таких факторів, як нездорове харчування, малорухливий спосіб життя, вживання тютюну й алкоголю, підвищений рівень артеріального тиску, холестерину та глюкози в крові, а також надмірна маса тіла та ожиріння.
Ознаки інсульту
Основні симптоми інсульту легко запам'ятати з акронімом МОЗОК:
Щоб розпізнати інсульт попросіть людину:
За наявності хоча б одного симптому:
Надважливо надати спеціалізовану допомогу в межах чотирьох годин після появи ознак інсульту. Що швидше буде надано таку допомогу, то менша ймовірність ускладнень і смерті.
Тож дотримуйтесь наших порад і рекомендацій свого сімейного лікаря та бережіть себе!
Джерело: Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб