Хіміотерапевтичне лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями є безоплатним. В тих онкологічних центрах, які уклали договір із НСЗУ за пакетом “Хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у стаціонарних та амбулаторних умовах”. Таких медичних закладів 97, і знайти їх допоможе дашборд НСЗУ https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts (у фільтрах оберіть потрібний регіон та потрібну групу послуг за назвою пакету) або оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Яка допомога надається безоплатно в межах пакету “Хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями…”:
Направлення пацієнтів для отримання послуг з реабілітації або послуг з паліативної медичної допомоги (за потреби) та ін.
Повний перелік послуг – на сайті НСЗУ в розділі “Вимоги ПМГ 2024” https://contracting.nszu.gov.ua/.../kontr.../vimogi-pmg-2024 (п. 19).
Чи може пацієнт із діагнозом онкологічного захворювання проходити аналізи та КТ безоплатно при лікуванні амбулаторно?
Так. Пацієнти, яким вже підтверджено діагноз можуть проходити лікування як амбулаторно, так і в стаціонарі. В межах пакету “Хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у стаціонарних та амбулаторних умовах” всі обстеження безоплатні.
Основний перелік лабораторних та інструментальних обстежень можна знайти у файлі з описом обсягу медичних послуг, який медичний заклад зобов’язується надавати за договором з НСЗУ (відкрийте посилання вище, п.19).
Щоб розпочати лікування чи пройти призначені обстеження у пацієнта з клінічно та морфологічно встановленим діагнозом новоутворення має бути направлення лікуючого лікаря. Також підставами для безоплатного лікування є переведення з іншого медичного закладі чи клінічного підрозділу лікарні.
Чи покриває Програма медичних гарантій ліки для проведення хіміотерапії? Як дізнатись, чи є потрібні ліки в наявності в лікарні?
Так. Пакетом передбачено забезпечення ліками, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель МОЗ, за рахунок інших програм центрального та місцевого бюджетів, а також лікарськими засобами, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів. В основному це препарати супроводу, що використовуються для премедикації під час хіміотерапії.
Щороку держава виділяє кошти на закупівлю ліків. Закупівлі лікарських засобів не зупинились і під час війни. Щоб самостійно перевірити, чи наявні в онкоцентрі лікарські засоби, скористайтесь сайтом “Є ліки” або мобільним додатком “Ліки контроль”. Детальніше про це радимо прочитати на сторінці ГО Афіна. Жінки проти раку.
Джерело: Національна служба здоров'я України