Сьогодні, 27 жовтня 2023 року, у День української писемності та мови працівники районної військової адміністрації долучитися до найбільшого україномовного флешмобу – Радіодиктанту національної єдності – 2023.
Цьогорічний, двадцять третій, він називався ,,Дороги України”.
,,Мета радіодиктанту – об’єднати людей навколо України в усьому світі, а не перевіряти грамотність учасників всеукраїнського флешмобу. Особливо важливо зараз об'єднати всіх наших земляків: тих, хто був змушений покинути свої домівки й виїхати за кордон, тих, хто лишився, попри небезпеку, й тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях”, - зазначили організатори заходу.
Довідково.
Цікаві факти про наймасовіший флешмоб осені.
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткувала команда Українського радіо 24 травня 2000 року для єднання навколо мови. Перший в Україні диктант присвятили дню Кирила і Мефодія.
Відтоді Радіодиктант проводять щороку, але завжди у День української писемності та мови, нині — 27 жовтня.
Рекорд наймасовішого написання диктанту на одній локації встановив Київський університет імені Бориса Грінченка 2014 року. Тоді в написанні взяли участь 689 людей.
З 2015 року почався процес діджиталізації, тож звичний формат Радіодиктанту поширився на телеканали та соціальні мережі. Відтоді написані диктанти можна сканувати або фотографувати, а також надсилати електронною поштою.
У 2018 році диктант писали у Великій Британії, Іспанії, Італії, Португалії, Чорногорії, Франції, Туреччині, ОАЕ, Лівані, Білорусі, Молдові, Польщі, Німеччині, ПАР та США.
9 листопада 2019 року Google-запит ,,Радіодиктант” став найпопулярнішим серед української інтернет-аудиторії.
У 2020 році Радіодиктант уперше писали учасники української антарктичної експедиції станції ,,Академік Вернадський”, відтоді роблять це щорічно.
До Радіодиктанту-2022 приєдналась рекордна кількість учасників. Українці писали з бомбосховищ, укриттів, фронту та з іноземних студій. Радіодиктант торік набрав понад мільйон переглядів TikTok за кілька годин. До флешмобу долучилися й іноземці.
Щороку акція набуває все більшого розмаху й об’єднує українців з усіх куточків світу в боротьбі за власну ідентичність та свободу.