21 лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови – день підтримки мовного та культурного різноманіття і багатомовності, проголошений на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 1999 році в Парижі.
В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року, коли, з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню мов національних меншин України, Президент України Леонід Кучма підписав відповідне розпорядження.
У системі сучасних мов світу українська мова займає своє визначне місце і має довгу та складну історію. Українську мову називають милозвучною, співучою, але її також називають стражденною через ті утиски, які довелося пережити українському слову. І завжди кращі українські письменники, цвіт нації, ставали справжніми борцями за своє слово, рідну мову.
Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалося під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І.Нечуєм-Левицьким, М. Коцюбинським та багатьма іншими видатними українцями.
Бережімо рідне слово, бо в ньому не тільки гомін лісів, переливи струмків, шепіт трав, а й високий дух пращурів, сила нашого сьогодення і поступ майбутній. Рідна мова – безцінна і невичерпна скарбниця нашого народу. Для кожного з нас рідна мова – це мова казок та колискових пісень, мова родинного виховання, і водночас – пам’ять усього народу та оберіг поколінь.
Вітаємо вас з Міжнародним днем рідної мови. Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом.