МЗС: Стартує четвертий марафон з написання текстів про українську культуру у Вікіпедії
опубліковано 28 лютого 2024 року о 14:26

У період з 1 по 31 березня Міністерство закордонних справ разом з Українським інститутом та ГО «Вікімедіа Україна» проведуть щорічну інформаційну кампанію «Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії».

Ця інформаційна кампанія має на меті збільшити кількість статей про Україну та її культуру українською та іншими мовами, оскільки Вікіпедія є одним із найбільших і найдоступніших світових джерел інформації.
«З 2021 року, коли ми ініціювали наповнення Вікіпедії правдивими фактами про Україну, проект досяг неабияких успіхів. Важливо, що цей процес триває вже четвертий рік поспіль і нарощує масштаби, залучає у свої лави небайдужих людей в Україні та у всьому світі. Я дякую кожному та кожній за важливий внесок у цю спільну справу. Вона особливо важлива зараз, у контексті протидії спробам росії знищити українську ідентичність, спотворити українську історію, присвоїти наших митців, у цілому заперечувати право України на існування. Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії є важливою частиною стратегії просування у світі правдивих, заснованих на фактах наративів про Україну», – наголосив Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Цьогорічна тема проекту – деколонізація української культури. З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну світова спільнота стала більше цікавитися досі недослідженою українською культурою. Чимало митців, науковців, історичних постатей, творів мистецтва відомі в світі як російські, у той час як вони є фундаментальною частиною української культурної спадщини. Проект прагне розкрити українську ідентичність цих постатей, формування їхніх світоглядів під впливом української культури, продемонструвати їхній тісний зв’язок із Україною.

«Культурна колонізація в першу чергу спрямована на те, щоб підпорядкувати собі й не дати можливості самостійного розвитку, самостійного становлення націй через культуру. росія привласнювала собі українську культурну спадщину століттями, привласнюючи собі найвидатніших українських митців, їхніх здобутків, і применшуючи українську культуру до рівня містечкової. Наше завдання – повернути собі власні культурні надбання і розповісти його справжню історію світові», – підкреслив генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко.

З 2021 року в межах інформаційної кампанії у Вікіпедії було створено понад 6 000 унікальних статей на тему української культури різними мовами. Так, на платформі з’явилися тексти не лише більш поширеними мовами як-то французькою, німецькою, японською, китайською та ін., але й арабською, баскською, валійською, індонезійською, мовами тіап і гуджараті.
«Ми проводимо Місяць культурної дипломатії у Вікіпедії вже чотири роки, і за цей час навколо нього сформувалася велика спільнота вікімедійців з усього світу, які допомагають крок за кроком відкрити Україну світові. Наприклад, минулого року до кампанії долучилися 154 учасники та учасниці з усього світу: від Сполучених Штатів та Канади до Малайзії та Японії. Разом з тим заохочуємо долучатися усіх охочих українців, котрі знають іноземні мови: будь-хто може долучитися до наповнення Вікіпедії будь-якою мовою, якою володіє», — коментує голова Правління ГО «Вікімедіа Україна» Ілля Корнійко.

Запрошуємо долучитися до проекту всіх охочих!

З інформацією щодо конкурсу, списком запропонованих статей та умовами участі можна ознайомитися за посиланням: ucdm.wikimedia.org.ua

Контактна особа для ЗМІ: Олена Нескородяна, комунікаційна менеджерка Українського інституту: olena.neskorodiana@ui.org.ua


Джерело:  МЗС: Стартує четвертий марафон з написання текстів про українську культуру у Вікіпедії


.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux