Мілітарна історія України та як її використовувати для перемоги – про це другий випуск подкасту ,,(На)памʼять".
Наш гість – військовий історик Василь Павлов, який працював над ребрендингом ЗСУ. Він керує експертною групою внутрішніх комунікацій у Міністерстві оборони України.
З подкасту ви дізнаєтеся більше:
як змінювалося українське військо;
що таке мілітарна історія України;
які міфи – популярні, але вже на нас не працюють;
які травми з минулого заважають нам сприймати власну історію;
які історичні паралелі подій сучасної російсько-української війни з минулими битвами – некоректні;
чому реконструктори по всьому світу намагаються осягнути мілітарну культуру ЗСУ;
який світовий досвід може бути корисним для нас під час писання історії і формування памʼяті про сучасну війну.
,,Збройні сили України зараз є одним із факторів формування української ідентичності. Це не щось нове у світовій історії. Більшість націй так чи інакше сформувалися у війнах. І на них значно вплинула військова організація у їхній країні", – каже Василь Павлов.
Він переконаний, що «історію сучасної війни треба писати правдиво – ми маємо залишити максимально повний пласт інформації, щоб робити висновки потім. Багато чого ми поки не можемо оцінити в силу того, що перебуваємо в подіях. Важливо не створити зайвих міфів. Будь-який міф рано чи пізно починає бити по тих, хто його створив». А ще додає: «Історія має бути використана в усіх її проявах для нашої перемоги».
Подкаст є спільним проєктом Українського інституту національної памʼяті й Медіацентру Україна. Його мета – поговорити про складніші та навіть конфліктні історії, повʼязані з нашим минулим і памʼяттю про нього. Наші гості висловлюють свою точку зору. Ми будемо раді вашим думкам та обговоренню у коментарях.