Пам’яті Костя Місевича
опубліковано 28 грудня 2023 року о 16:42

У листопаді промайнула дата з дня народження відомого сотника Армії УНР, бандуриста, члена Центральної Ради УНР Костя Місевича. Народився у с.Лезнів 1 листопада 1890 року (увійшло у м. Хмельницький).

У 1920 році змушений був емігрувати до Польщі. Кость Місевич спільно з своїм побратимом по боротьбі Дмитром Гонтою та Данилом Щербиною дали концерт у 1925 році в Народному домі у м.Львові. Згодом були виступи в Івано-Франківську, Тернополі, Почаєві, Коломиї, Жовкві, Кременці.

З хором Котка вони гастролювали у Варшаві, Вільнюсі, Берліні.

У листопаді 1929 році Кость поселяється неподалік м. Кременця у с. Млинівці. У місті він знайомиться з Маргаритою Боно, італійкою, випускницею Київської консерваторії за класом фортепіано та вокалу. Полюбили одне одного та одружилися, проживали у с. Млинівці. З хором Кирила Стеценка Маргарита Боно виступала на найвідоміших сценах України, а Микола Леонтович писав для неї обробки для український пісень.

Спільно проживали, працювали, виступали впродовж 13 років. Та клята війна внесла свої корективи.

Кость Місевич разом з дружиною захищали право України на самовизначення. При створенні Української Повстанчої Армії, завжди допомагав їм і словом і ділом. Коли українська поліція пішла в ліс, її замінили інородцями. Кость Місевич з дружиною змушені були піти в підпілля.

11 вересня 1943 року на хуторі Загадки, неподалік с. Попівці інородці Почаївської районної поліції вийшли на слід славного бандуриста.

У перестрілці Кость Місевич був важко поранений, загинув. Дружині Маргариті Боно вдалось висмикнутись до сусідів, згодом подолати 30 км шлях на Дедеркальщину у с.Загайці.

Сільчани таємно схоронили його на кладовищі с. Попівці, неподалік Свято-Михайлівської церкви.

У кінці 1990 - их років кандидату історичних наук Валентину Мазурку вдалось відшукати місце поховання славного сотника УНР, бандуриста Кості Місевича.

У 2003 році при сприянні Рівненських депутатів Верховної Ради вдалось погодити, виготовити та встановити пам’ятник на його могилі. Рівненський бандурист Назар Волощук написав пісню ,,Пам’яті повстанського кобзаря Кості Місевича" та виконав її на відкритті пам’ятника 14 вересня 2003 року.

Ім’я Кості Місевича сьогодні носить школа Кобзарського мистецтва в Нью-Йорку, США.


На фото: 1.Кость Місевич. 2. Кость Місевич з дружиною Маргаритою Боно під час виступу перед повстанцями. Літо 1943р. 3. Перед відкриттям пам’ятника К. Місевичу – В. Олійник, Валентин Мазурок з сином. 4. Службу Божу вели – о. Анатолій (Довгалюк) та о. Сергій (Галевич). 5. Бандурист Назар Волощук з друзями на могилі Кості Місевича.



Джерело: https://www.facebook.com/100036137628731/posts/pfbid02BG34XgBNH4AKq9YAQpmSjMvomEFxX8fvqHFzM2MEzxmcCR9gtJQBhyNWG3DoLCpcl/?app=fbl

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux