Щороку держава виділяє на ендопротезування не менше 140 мільйонів гривень.
Щороку частина коштів залишається не використаною.
Мова про протезування кульшового, колінного, плечового, ліктьового та інших суглобів.
Попри те, що у 2023 році понад 13,5 тисячі українців отримали таку медичну допомогу безоплатно, дані електронної системи охорони здоровʼя свідчить, що 48% всіх хірургічних операцій з ендопротезуванням припадають на заклади, куди закуплені ендопротези не розподілялись.
,,Очевидно, там пацієнти закуповують їх самотужки. Тобто мають місце неформальні платежі, які не поступають на спецрахунки лікарень, а йдуть комусь в кишені. Це та практика, яка має бути тотально викорінена", – підкреслює міністр охорони здоров’я
Viktor Liashko.
Міністр доручив всім керівникам обласних департаментів охорони здоров’я та медичних закладів долучитись до формування заявок медзакладів на отримання протезів, які відображають реальну потребу. Крім цього, пацієнти мають бути належним чином поінформовані про можливість отримати ендопротези безоплатно.
НСЗУ Національна служба здоров'я України, своєю чергою, посилить автоматичний та фактичний моніторинг за відповідністю даних наявності протезів та їх встановлення. Для тих медзакладів, які не зможуть довести за даними обліку використання конкретного ендопротеза, будуть здійснені перерахунки оплат за надані послуги з оперативних втручань.