Всеукраїнський референдум на підтвердження Акту проголошення незалежності України відбувся 1 грудня 1991 року. Його провели у 24 областях, Автономній республіці Крим, містах зі спеціальним статусом Києві та Севастополі.
Для референдуму створили понад 34 тис. дільниць для голосування. До них прийшли майже 32 млн мешканців України – 85% від загальної кількості людей, які мали право голосу.
У бюлетені було питання ,,Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?” та наведений текст цього документу:
,,Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла була над Україною в зв'язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 року, продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами, здійснюючи Декларацію про державний суверенітет України, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної держави – України”.
Підтримали Акт проголошення незалежності України 90,32% людей, які прийшли на дільниці. Найбільше відповідь ,,Так” обрали на Тернопільщині – 98,7% тих, хто прийшов на місця для волевиявлення.
У той же день люди обирали також першого президента України. Ним став Леонід Кравчук, за якого проголосували 61,6% виборців. Друге місце зайняв В'ячеслав Чорновіл – 23,3% голосів, третє – Левко Лук’яненко – 4,5%.
Вже наступного дня після референдуму незалежність України визнали Польща і Канада. Протягом тижня до них долучилися Угорщина, Латвія, Литва, Аргентина, Болівія, Болгарія, росія, Хорватія, Чехословаччина, Куба та Естонія. Загалом, до 2003 року це зробила 171 країна.
За інформацією: https://www.facebook.com/AFUmilhistory/