В умовах режиму воєнного стану українському агропромисловому сектору довелось стикнутись із дефіцитом кадрів черезмобілізацію працівників на військову службу. З метою вирішення даного питання 03 травня 2022 року Міністерством аграрної політики та продовольства України (далі - Мінагрополітики), було опубліковано Уточнення Порядку бронювання військовозобов’язаних (далі- Уточнення).
У даному Уточненні Мінагрополітики сформувало з дотриманням норм статей 12 та 25 Закону України ,,Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” порядок подачі відповідними підприємствами агропромислового комплексу заявок з метою бронювання своїх військовозобов’язаних працівників.
Так у ньому, зокрема, наголошується, що такі підприємства, які були залучені до виконання мобілізаційних завдань/замовлень, повинні подати свої пропозиції щодо бронювання безпосередньо до Мінагрополітики. У даних пропозиціях керівником підприємства в обов’язковому порядку зазначаються відповідні обґрунтуваннями, а також документи, які доводять отримання даним підприємством від органів державної влади мобілізаційних завдань/замовлень.
З метою своєчасного прийняття рішення щодо бронювання, керівникові підприємства необхідно надіслати в електронній формі наступні документи:
Надсилати такі листи необхідно на наступну електронну адресу-Agromobplan2022@gmail.com.
Важливо! Якщо, такі пропозиції уже були подані раніше, до оновлення процедури та не містять належного обґрунтування і підтвердження виконання підприємством мобілізаційних завдань/замовлень, то такі документи необхідно подати повторно з дотриманням оновленої процедури.
Варто зауважити і про те, що Міністерство оборони України не погоджує бронювання посади тих працівників, які не є визначальними для забезпечення сталого функціонування підприємств, не є дефіцитними на ринку праці та можуть бути замінені громадянами, що не є військовозобов’язаними або які не відносяться до професій, що забезпечують виробництво продовольства.
Строк, на який працівник отримує відстрочку, вказуєтьсяу рішенні, проте він не може перевищувати термін у шість місяців. Дане рішення може буди анульоване і до закінчення встановленого строку у таких випадках: