Про заходи щодо запобігання здійсненню самовільних рубок у пришляхових лісосмугах
опубліковано 01 листопада 2024 року о 11:01

За інформацією акціонерного товариства „Укрзалізниця”впродовж останніх років у захисних насадженнях залізниці фіксувалися випадки самовільних рубок дерев.

Відповідно до статті 7 Лісового кодексу України захисні насадження належать до лісового фонду та підпункту 2 пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 16 травня 2007 року № 733 захисні лісонасадження, розташовані у смугах відведення залізниць, віднесено до категорії захисних лісів. Здійснення господарських заходів у межах лісового фонду, зокрема, вирубування дерев і кущів, відповідно до статті 69 Лісового кодексу України здійснюється на підставі спеціального дозволу на використання лісових ресурсів (лісорубного квитка), що видається постійними лісокористувачами в установленому порядку. Органи місцевого самоврядування та громадяни не мають права самостійно заготовляти деревину у пришляхових насадженнях в смугах відводу залізниці. В умовах воєнного стану процедура вирубування дерев і кущів у межах лісового фонду не змінюється і здійснюється з урахуванням вимог Лісового кодексу України.

У випадку самовільної заготівлі деревини в захисних лісосмугах залізниці, відповідно до статті 105 Лісового кодексу України, таке порушення лісового законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільноправову або кримінальну відповідальність відповідно до закону. Статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення за знищення або пошкодження захисних лісових насаджень у смугах відводу залізниці тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім цього нараховуються збитки за заподіяну шкоду, завдану лісу за відповідними таксами. Відповідно до статті 246 Кримінального кодексу України незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. З метою запобігання самовільних рубок просимо вжити заходів з проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо дотримання вимог лісового та природоохоронного законодавства.



За матеріалами Тернопільської обласної військової адміністрації





Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux