Трагічні сторінки нашої історії нагадують, наскільки важливим є питання продовольчої безпеки. У минулому столітті Україна пережила кілька жахливих трагедій: голодомор 1921–1923, 1932–1933 та 1946–1947 років. Тоді свідомо створений режимом голод забрав мільйони життів. Ця пам’ять жива і нагадує нам про нашу спільну відповідальність — ніколи більше не допустити повторення подібних катастроф у світі.
23 листопада у Києві відбувся Третій Міжнародний саміт з продовольчої безпеки Grain from Ukraine. Ініціатива об’єднала світових лідерів, міністрів, представників міжнародних організацій та провідних експертів.
«Україна є одним із найбільших світових донорів продовольчої безпеки. І ми зберігаємо це наше значення попри повномасштабну війну. Тому так важливо, щоб ми й надалі були разом у захисті продовольчої безпеки, безпеки маршрутів постачання продовольства та інших критичних експортних товарів», – наголосив Президент України Володимир Зеленський.
Одним із ключових аспектів продовольчої безпеки є харчування дітей. Україна вже реалізує реформу шкільного харчування, забезпечуючи здорове та збалансоване харчування для наших дітей. Наш досвід реформи охоплює всі аспекти: від оновлення нормативної бази і модернізації інфраструктури до підвищення кваліфікації кухарів та популяризації культури здорового харчування. Це унікальний доробок і ми готові ділитися ним із партнерами, аби досягти важливих змін на глобальному рівні.
Як гарант глобальної продовольчої безпеки, Україна також готова підтримувати дітей у країнах, що страждають від нестачі продовольства. Ми можемо створювати готові до споживання шкільні обіди, що не потребують спеціального зберігання та мають тривалий термін придатності. За підтримки донорів Ready Meals from Ukraine — наша якісна та безпечна їжа — може доставлятися до регіонів, що потребують гуманітарної допомоги.
Інвестиції в якісне харчування дітей — це інвестиції в здорове та успішне майбутнє, яке ми будуємо разом. Ми впевнені, що можемо забезпечити кожній дитині доступ до здорового, збалансованого харчування.
Джерело: Команда Реформи Шкільного Харчування та Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine