Сьогодні в Україні відзначають День піхоти
опубліковано 06 травня 2024 року о 10:25

Піхота – це про шлях гідних, про випробування, витримку, незламність!

З метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, щоб гідно вшанувати тих, хто становить основу Сухопутних військ ЗС України, в 2019 році було започатковано святкування Дня піхоти – 6 травня.

Вважається, що свято присвячене травневим подіям 1648 року, коли козаки вели бої і в результаті здобули важливу перемогу в битві біля Жовтих Вод (нині місто в Кам’янському районі Дніпропетровської області). Та перемога дала поштовх визвольній компанії під проводом гетьмана Богдана Хмельницького, з якої й постала Українська держава.

З початком агресії рф проти України у 2014 році, піхота у складі механізованих і танкових бригад стала авангардом Збройних Сил України. Під час активної фази Антитерористичної операції (АТО) та операції Об’єднаних сил (ООС) на території Луганської і Донецької областей, піхотинці відіграли важливу роль у боротьбі з ворогом, зупиняючи наступ противника і вдаючись до активних, не лише оборонних, але і наступальних дій. Піхота надійно утримувала лінію фронту. Оборонні, наступальні та рейдові операції українських військових, які були проведені проти росіян в Україні, вивчають у найкращих військових навчальних закладах світу.

Під час широкомасштабного вторгнення військ рф у 2022 році, українська піхота, виявивши характер, вистояла проти переважаючих сил противника. Більше того, вже за півтора місяці піхотні підрозділи ЗС України допомогли витіснити ворога із Київської, Житомирської, Чернігівської та Сумської областей.

Восени 2022 року вони брали участь у блискавичному наступі та деокупації Харківщини. Пізніше у визволенні правобережжя Херсонщини, а також єдиного окупованого росіянами під час широкомасштабного наступу обласного центру – міста Херсон. Успішні дії піхоти на тих напрямках були відзначені державними нагородами.

Ефективність дій сучасної піхоти базується на високій навченості, рішучості, злагодженості дій, довірі між командирами всіх ланок, а також сержантів та солдат. Військові визнають, що яка б не була гарна артилерія, танки або інші засоби збройної боротьби, вони всі допомагають піхоті. Її неможливо замінити. Тому піхотинців шанують і поважають всі у війську.

Зі святом, Незламні!




Джерело: Оперативне командування "Захід", Центр досліджень воєнної історії ЗСУ та Центр протидії дезінформації

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux