,,Цьогоріч через службу зайнятості Тернопільщини шукали роботу 232 учасника бойових дій (УБД), з них 229 – отримали статус безробітного, у т. ч. 27 осіб з інвалідністю; 41-му вдалося знайти прийнятні місця праці переважно у переробній промисловості та сільському господарстві. За направленнями служби зайнятості 5 УБД проходили профнавчання; 3 – мали тимчасову роботу. 4 особи з числа УБД отримали ваучери на оплату навчання (за професією тракторист, та за напрямками ,,Автомобільний транспорт” та ,,Будівництво і цивільна інженерія”).
Зараз 96 учасників бойових дій зі статусом безробітного продовжують пошук роботи (з них 12 – мають інвалідність). Більшість – колишні працівники торгівлі та сфери послуг, керівники і службовці, робітники з обслуговування та експлуатації машин і устаткування», - зазначив в.о. директора Тернопільського обласного центру зайнятості Михайло Жмурко під час
робочого семінару з соціальними партнерами на тему ,,Сприяння зайнятості та надання соціальних послуг учасникам бойових дій”, що відбувся в м. Тернополі у Будинку праці.
Мова йшла про сервіси та програми служби зайнятості для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни:
,,Роботодавці, які працевлаштували УБД, можуть отримати компенсації на оплату їх праці від державної служби зайнятості за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Розмір компенсації - 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати (6700 грн). Тривалість виплати - кожен непарний місяць з дня працевлаштування, 6 місяців протягом 1 року. 2-м роботодавцям вже надано компенсацію на оплату праці за працевлаштування УБД”, - повідомила начальник відділу Тернопільського ОЦЗ Наталія Брич.
Якими послугами, пільгами, можливостями можуть скористатися учасники бойових дій та їх сім’ї розповіли представники відділу у справах ветеранів департаменту соціального захисту населення ОВА, управління соціальної політики Тернопільської міськради, Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Фонду соціального захисту інвалідів, відділення національної служби посередництва та примирення в Тернопільській області. Про свою роботу, послуги з фізичної та психологічної реабілітації, плани на майбутнє щодо різних видів допомоги учасникам бойових дій розповіли керівники ГО ,,Десантно-козацький рій”; відділу оформлення допомог, військових пенсій та пільг Тернопільського обласного ТЦК СП, Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області; ГО ,,Тернопільська обласна ветеранська спілка добровольців, учасників бойових дій та інвалідів війни”, простору ,,Дім ветерана”; БФ ,,Атена”, ТОО Товариства Червоного Хреста України. У яких послугах мають потребу УБД повідомили представники Тернопільської обласної профспілки учасників бойових дій та військовослужбовців. За результатами заходу буде підготовлено узагальнений довідник послуг УБД.
Links:
------
[5] https://is.gd/py6dgg?fbclid=IwAR1rpIaeU-_7GNFWZRVSk11QTj8osTm98s-3kqZQ0rSsHjTfGBVnN-ssbpY