Сьогодні Обласний літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького спільно із Кременецькою гуманітарно-педагогічною академія ім. Т.Г. Шевченка та за участю Кременецької школи мистецтв ім. Михайла Вериківського подарували кременчанам та гостям міста нагоду наживо насолодитися інструментальним та вокальним мистецтвом в межах проведення традиційного щорічного ,,Свята Роялю” в салоні Саломеї. Цьогорічний захід ,,Свято Роялю між війною і тилом” гармонійно вписується в чималий ряд українських традицій: Міжнародний День музеїв, День вишиванки, День Європи, День перепоховання праху Тараса Шевченка, День Героїв (С.Бандери, Р.Шухевича, М.Вербицького, о. М.Шашкевича, патріарха Й.Сліпого) та День пам’яті жертв політичних репресій. Сьогоднішнє мистецьке дійство – це знак вдячності воїнам за боротьбу та оборону України, за мир у Європі, за тишу на заході нашої країни, де ще можуть зберегти своє життя сотні тисяч вимушено переміщених зі сходу чи півдня держави. ,,День Роялю” присвячено воїнам, які захищаючи Україну, не задумуючись над своїм життя, стоять на захисті нашої незалежності від 2014 року. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять 28 наших краян, загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, а також полеглих внаслідок російського вторгнення в Україну 24.02.2022.
Упродовж усіх трьох тематичних розділів культурно-мистецького свята (,,За те, що дали нам можливість жити”, ,,Романтизм і його проникнення в третє тисячоліття” та ,,На шляху до Євросоюзу”) звучали пісні, запалені війною, мелодії українських, польських, італійських, англійських композиторів, класиків світової музичної культури.
Музичні твори представлено викладачами, студентами та учнями Кременецької гуманітарно-педагогічної академії і коледжу ім. Тараса Шевченка, Житомирської державної філармонії, Тернопільського музичного училища ім. Соломії Крушельницької, Кременецької школи мистецтв ім. Михайла Вериківського. Серед виконавців – знамениті українські артисти: лауреати міжнародних премій: Наталя Ізотова (м. Тернопіль), Микола Нагірняк і Наталя Травкіна (Житомир), Олександр Марченко (Тернопіль) – поет-бард, один із кращих 12 виконавців неаполітанських пісень у світовому кінематографі. У заході також взяли участь заступник голови районної військової адміністрації Алла Злочевська та директор департаменту культури та туризму обласної військової адміністрації Світлана Байталюк.