Іноді важкі думки ніби чіпляють нас на гачок. Ми дратуємося чи замикаємося в собі, чи просто не можемо встати з ліжка й почати день. Це вибиває з колії на деякий час.
Занурюючись у тривогу, ми відриваємося від того, що відбувається в конкретний момент. Наприклад, спілкуємося з друзями, і тут зненацька з’являються тривожні думки. І ми вже не беремо участі в розмові.
Як зістрибнути з гачка негативних думок та емоцій? Треба звернути увагу на негативні думки, відчуття чи фізичний дискомфорт, які «висмикнули», й переключити увагу на те, що відбувається в цей момент.
Ось проста, але дієва вправа, яка допоможе відволіктися від тривожних думок.
Перший крок: усвідомити, що вас «підчепили» – відчути важкість у грудях, комок у горлі, тиск у голові.
Другий крок: помітити й описати «гачок», чітко назвати його, проговорити – ось спогад, думка, страх, гнів тощо.
Третій крок: перенаправити свою увагу на те, що ви робите. Наприклад, готуєте їжу, прибираєте, їсте, граєте або спілкуєтесь із друзями – потрібно повністю включитися в цю діяльність, приділити всю увагу тим, хто зараз із вами, і тому, що ви зараз робите.
Дізнатися більше про вправи, які допоможуть подолати стрес і тривожність, можна в довіднику «Базові навички турботи про себе та інших». Він підготовлений у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської щодо створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки спільно з ВООЗ та Міністерством охорони здоров’я України.
Більше інформації тут: http://howareu.com.