Методичні рекомендації визначають єдиний підхід до відбору фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб відповідно до постанови КМУ № 881 від 02.08.2024. Відбір здійснює спеціальна комісія, яка діє згідно з законодавством України та формується регіональними органами. До її складу входять представники Мінветеранів, місцевої влади, ветеранських організацій, закладів, де працюватимуть фахівці, а також, за потреби, психологи.
Про це під час брифінгу виконувач обов’язків начальника управління з питань ветеранської політики Тетяна Дуда.
Процедура відбору включає три етапи: прийом документів через Реєстр або у паперовому вигляді, тестування (психологічне, на знання законодавства) та співбесіду для оцінки професійних знань, мотивації та комунікаційних навичок. Психолог проводить тестування та надає висновок “Рекомендовано” або “Не рекомендовано”. Співбесіда триває 20-30 хвилин, під час якої оцінюються професійні компетенції та особисті якості кандидата.
За результатами кожен кандидат отримує рейтинг відповідно до набраних балів. Перевага надається ветеранам, членам сімей загиблих, але головним критерієм залишається професійна відповідність. Особи, які посіли друге та третє місце, можуть бути зараховані до резерву терміном до одного року.
Рішення комісії публікується на офіційному сайті та надсилається кандидатам. Після призначення на посаду керівник закладу має оформити кандидата протягом трьох днів.
Детальніше за покликанням: https://mva.gov.ua/.../%D0%9C%D0%95%D0%A2%D0%9E%D0%94%D0...
Джерело: Тернопільська обласна державна адміністрація