Публічне та відкрите обговорення психічного здоров’я - надважливий крок на шляху до зменшення стигматизації та дискримінації, які часто пов’язані з цією темою.
Водночас, варто пам’ятати, що розмови про психічне здоров’я потребують добирання правильних слів та виразів. Адже використання певних слів безпосередньо впливає на вкорінення стигми у соціумі. А це означає подальше підтримання стереотипів, упереджень та проявів дискримінації щодо людей, які мають психічні розлади.
ЦГЗ пропонує усім охочим взяти участь в ініціативі «Варто говорити» та конкретними кроками сприяти подоланню стигми та дискримінації.
- Почніть розмову: зв’яжіться з друзями, членами родини чи колегами та запитайте, як у них справи. Дайте їм знати, що ви тут, щоб їх вислухати та підтримати.
- Поділіться своєю історією: якщо вам комфортно, поділіться власним досвідом щодо власного психічного здоров’я. Ваша історія може надихнути інших відкритися та звернутися за допомогою.
- Організуйте захід: організуйте подію або дискусію з питань психічного здоров’я на своєму робочому місці, у школі чи у своїй громаді. Надайте ресурси та інформацію про психічне благополуччя.
- Використовуйте соціальні медіа: публікуйте у своїх соціальних медіа-платформах пости для привернення уваги до теми психічного здоров’я та до важливості відкрито говорити про нього. Використовуйте відповідні хештеги, наприклад, #ВартоГоворити, #TimeToTalk, #ПсихічнеЗдоров'яВажливе, #ДолаємоСтигму, #ВідкритіДоРозмови
- Активно слухайте: коли хтось ділиться з вами проблемами про своє психічне здоров’я - слухайте без засуджень. Будьте уважними та за потреби запропонуйте співрозмовнику звернутися за професійною допомогою.
Детальніше - https://bit.ly/48RKtsJ