У Львові відбулося підсумкове засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України
опубліковано 17 грудня 2024 року о 19:33

17 грудня у Львові відбулося фінальне в цьому році засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

На засіданні були присутні 280 учасників, ще понад 1400 членів Конгресу, а також посли США, Франції, Данії, Австрії та Греції долучилися онлайн.

У режимі відозв’язку участь у заході взяли начальник районної військової адміністрації Віталій Кудлак, заступник голови Кременецької районної ради Василь Ребрина, Кременецький міський голова Андрій Смаглюк, Лопушненський сільський голова Олександр Стецюк, Великодедеркальський сільський голова Юрій Панасюк, секретар Почаївської міської ради Сергій Мамчур, заступник Вишнівецького селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Юлія Цимбалюк та заступник Лановецького міського голови  з питань діяльності виконавчих органів міської ради Олег Казмірук..

Головними темами стали програми підтримки громад, розвиток вітчизняного оборонного виробництва та співпраця з міжнародними партнерами.

Під час засідання було озвучено вісім ключових напрямів, над якими працює уряд для забезпечення стабільності та розвитку регіонів. Зокрема, фінансова стійкість місцевих бюджетів у 2024 році становитиме понад 285 мільярдів гривень, а наступного року цей показник зросте до 328 мільярдів. Значна увага приділяється відновленню критичної інфраструктури, зокрема енергетики, житла, освіти та медицини, на що вже сформовано єдиний портфель інвестиційних проєктів із 787 позицій, а на 2025 рік заплановано фінансування у розмірі понад 224 мільярди гривень. Уряд активно працює над посиленням обороноздатності країни — цього року понад 37 мільярдів гривень спрямовано на будівництво фортифікацій, а для підтримки бойових бригад залучаються додаткові кошти з резервного фонду держбюджету та інших джерел.

У сфері медицини за час повномасштабної війни повністю або частково відновлено майже 950 медичних закладів, і триває робота над забезпеченням їх надійними укриттями та резервним живленням. Важливою залишається підтримка освіти: понад 100 мільярдів гривень державної освітньої субвенції спрямовано на оплату праці вчителів, а додатково виділено 7,5 мільярда гривень на будівництво сучасних укриттів у школах і 1,2 мільярда — на закупівлю шкільних автобусів. Уряд забезпечив стабільне проходження опалювального сезону, створивши понад 13 тисяч пунктів незламності, а банки видали енергетичні кредити бізнесу та громадянам на загальну суму 8,3 мільярда гривень.

Соціальна підтримка також залишається пріоритетом: за 11 місяців виплачено майже 678 мільярдів гривень пенсій, а ініційована Президентом програма «Зимова єПідтримка» вже охопила понад 4,4 мільйона українців. Крім цього, уряд активно підтримує розвиток бізнесу в межах політики «Зроблено в Україні», яка за два роки забезпечила виплату мікрогрантів для створення нових робочих місць. У 2025 році на підтримку цієї програми буде спрямовано щонайменше 36 мільярдів гривень.

Таким чином, уряд продовжує послідовно працювати над розвитком регіонів, відновленням інфраструктури, зміцненням обороноздатності та соціальною підтримкою громадян, забезпечуючи стабільність та розвиток України у складний воєнний час.



За матеріалами: https://www.congress.gov.ua/ та https://oda.te.gov.ua/



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux