У Тернопільській ОВА відбулось перше засідання комітету з присудження обласних премій в галузі культури за підсумками 2021 та 2022 років.
Обласна комісія розглянула претендентів та їхні твори, які були подані на здобуття обласних премій. Більшість культурних діячів вирішили відмовитись від грошової премії, натомість збільшити витрати на ЗСУ.
Заступник начальника ОВА Віктор Устенко зазначив, що така позиція є дуже свідомою.
"Я вдячний культурним діячам за таке рішення. В час, коли наша країна виборює перемогу, ми всі повинні долучатись до цього та всіма силами підтримувати Збройні сили України", - сказав Віктор Устенко.
Відтак цьогоріч обговорюється призначення звання без грошового преміювання.
За підсумками обговорення та шляхом відкритого голосування до другого туру конкурсу з присудження обласних премій в галузі культури за підсумками 2021 року допущені:
у номінації „Етнографія і музейна справа – імені Володимира Гнатюка”
- СТРОЦЕНЬ Людмила Дмитрівна, ЯГОДИНСЬКА Марина Олександрівна, авторський колектив ‒ за підготовку та видання ілюстрованого альбому-каталогу „Сакральна скульптура Тернопільщини”.
у номінації „Краєзнавство – імені Петра Медведика”
- МЕЛЬНИК Ігор Михайлович, автор книг „Сага про Левицьких. Начерк портрета бережанської родини” та „Пов’язані з Бережанами. Нариси до портретів на фоні епохи”;
- ЗАЯЦЬ Юрій Трохимович, автор книг „Лицар свободи Борис Козубський” та „Великий Раковець”.
у номінації „Література – імені Богдана Лепкого”
- НАЗАР Марія Іванівна, автор – за книги „Єрусалимськими стезями” та „Три вінки сонетів;
у номінації „Твір для дітей та юнацтва – імені Іванни Блажкевич”
- ШУЛИМ Галина Богданівна, автор - за книгу „Інопланетна гостя”.
у номінації „Театральне мистецтво – імені Леся Курбаса”
- ПАПУША Олександр Володимирович, заслужений артист України – за виконання ролей Гонти („Тарас” Б. Стельмаха, О. Мосійчука за творами Т. Шевченка, Івана Карася („Запорожець за Дунаєм” С. Гулака-Артемовського), Виборного („Наталка Полтавка” І. Котляревського у виставах Тернопільського академічного обласного драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка.
у номінації „Образотворче мистецтво – імені Михайла Бойчука”
- ФЕДОРІВ Олег Петрович, автор ‒ за цикл робіт „Козацька січа”.
у номінації „Музичне мистецтво – імені Соломії Крушельницької”
ВЕРМІНСЬКИЙ Володимир Євгенович, заслужений артист України, автор ‒ за альбом „Авторські пісні”;
- ДУНЕЦЬ Святослав Богданович, заслужений артист України ‒ за підготовку і виконання історичної ораторії Ганни Гаврилець „Віють вітри” (за мотивами історичних пісень, записаних О.Кошицем)
у номінації „Публіцистика – імені Ярослава Стецька”
- САДОВСЬКА Галина Дмитрівна, автор – за публіцистичне двокнижжя „Де твій берег, Україно?”;
- ГУЦАЛ Петро Зіновійович, автор статей, науковий редактор та МАЄВСЬКА Валентина Адамівна, головний редактор ‒ за видання „Реабілітовані історією. Тернопільська область”.
У номінації „Журналістика – імені Володимира Здоровеги”
- КУШНІРУК Зіна Антонівна, заслужена журналістка України, автор серії публікацій про соціально-культурне життя краю на сторінках незалежної громадсько-політичної газети „Наш день”.
у номінації ,,Архітектура – імені Георгія Пінзеля”
- ХАРЧЕНКО Мирослава Петрівна, Харченко Анна Володимирівна, архітектори – за творчу роботу „Будівля громадського призначення по вул. Б.Харчука, 2а з реконструкцією існуючих офісних приміщень по пр-ту Т.Шевченка, 1 в м. Кременці”
у номінації „Декоративно-ужиткове мистецтво – імені Ярослави Музики”
ЛУПІЙЧУК Віктор Володимирович, автор циклів дерев’яних скульптур, присвячених історії України та на сакральну тематику;
- ЯРЕМКО Михайло Йосифович, заслужений майстер народної творчості України – за реставрацію та оновлення інтер’єру церкви Покрови Пресвятої Богородиці с. Кровинка Теребовлянської міської територіальної громади.