Цього дня у 1941 році в урочищі Бабин Яр у Києві німецькі окупанти розпочали масові страти єврейського населення. Звинувативши євреїв Києва у вибухах і пожежах у центрі Києва, які здійснили радянські агенти, окупаційна влада під приводом захисту від самосуду відправляла євреїв до Бабиного Яру, де розстрілювала. Лише протягом 29–30 вересня 1941 року було вбито 33 771 особу. Спочатку німці розстрілювали лише євреїв з метою ,,вирішення єврейського питання" на окупованих територіях. Згодом, крім євреїв, окупаційна влада розпочала знищення ромів, діячів українського визвольного руху, військовополонених, підпільників. Загалом за час німецької окупації Києва в Бабиному Яру загинули до 100 тисяч осіб.
Хоча перед цим німці вже здійснювали масові розстріли євреїв (зокрема, у Липовці, Житомирі та Бердичеві), саме Бабин Яр став символом Голокосту і нацистських злочинів загалом. У радянський період в Бабиному Яру було споруджено пам’ятник «радянським громадянам та військовополоненим», але було заборонено приходити та вшановувати пам’ять євреїв. У часи незалежності на місці трагедії було створено Національний історико-меморіальний заповідник ,,Бабин Яр".
1 березня 2022 року Бабин Яр постраждав від російського ракетного обстрілу, що нагадало світу про трагедію часів Другої світової війни та геноцидальну антилюдську сутність російського режиму, що здійснює агресію проти України в наш час.
Разом з усім світом Україна засуджує злочини нацистів проти людяності та вшановує пам’ять жертв Голокосту. Щорічно в Бабиному Яру відбуваються меморіальні заходи за участю представників влади, духовних лідерів іудейських громад, духовенства українських церков. Україна закликає міжнародне співтовариство долучитися до вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру. Міжнародна солідарність і, заснована на фактах, пам'ять про трагічне минуле є основою для спільної протидії злу і сьогодні, і в майбутньому.
Україна докладає всіх зусиль для запобігання расизму, етнічнічній ворожнечі, тоталітарним чи антигуманним ідеологіям.
Вбивства українців, які чинить рф під прикриттям цинічної риторики про ,,денацифікацію" – неприпустиме використання росіянами пам’яті про нацистські злочини Другої світової війни для виправдання власних воєнних злочинів в Україні.
Джерело: https://www.facebook.com/AFUmilhistory/ та https://www.facebook.com/StratcomCentreUA