Чи потрібно при заміні або отриманні документа, що посвідчує особу, вносити зміни до довідки ВПО?
Відповідно до Закону України ,,Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, яка діє безстроково, крім випадків, коли є підстави для її скасування.
Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи підтверджує фактичне місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, які спричинили таке переміщення.
Так, до відомостей, які містяться в довідці ВПО, серед іншого, належать і реквізити документа, який посвідчує особу (паспорта громадянина України, посвідки на постійне місце проживання, свідоцтва про народження дитини тощо), а сама довідка пред’являється разом з паспортом громадянина України або іншим документом, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, або свідоцтвом про народження дитини.
Тобто, довідка ВПО не є документом який посвідчує особу, а лише є підтвердженням того, що:
При цьому законодавство передбачає обовʼязок переселенця:
2. актуалізовувати відомості про:
У разі втрати або псування ,,паперового” примірника довідки переселенець може звернутися до органу соціального захисту населення для отримання дублікату довідки. Так само, ВПО може звернутися за “паперовою” довідкою у разі потреби, якщо постановка на облік ВПО була здійснена онлайн у Дії.
Зверніть увагу!
Якщо змінено:
то Вам слід звернутися до органу соціального захисту населення задля актуалізації даних для здійснення виплат, оскільки у такому разі виплати можуть не надходити із технічних причин (неможливості здійснити переказ).