Може статися так, що ви стали свідком будь-якого виду насильства. В таких випадках потрібно обов’язково відреагувати й не залишатися осторонь! Від цього може залежить життя потерпілої особи.
Незважаючи на широкомасштабні інформаційні кампанії, покликані привернути увагу громадськості до проблем домашнього насильства, більшість громадян все ще не знають, як реагувати, якщо вони стали свідками насильства.
Найчастіше сусіди або випадкові перехожі не втручаються в конфлікти, свідками яких стають, відтак постраждалі особи втрачають можливість отримати допомогу і залишаються сам на сам із проблемою.
Важливо щоб кожен розумів, що насильство – це не приватна справа, кожен з нас може зробити простий крок, аби допомогти постраждалим знайти захист і допомогу, а інколи навіть зберегти життя.
Як діяти, якщо ви станете свідком насильства, а постраждала особа не може постояти за себе або через стрес усвідомити, що трапилось та що їй слід робити у цій ситуації:
- негайно викликати поліцію зателефонувавши на номер 102;
- надати чітку інформацію про ситуацію, точну адресу або точний орієнтир, де відбувається насильство;
- спробувати заговорити з кривдником (говорити спокійно, але твердо й голосно, в разі якщо навколо є люди, це також приверне їхню увагу);
- викликати швидку допомогу, якщо постраждала особа потребує допомоги медиків;
- до приїзду поліції не залишати сам на сам постраждалу особу з кривдником;
- за можливості зафіксувати насильницькі дії на фото або відео (це може стати доказом у кримінальній справі).
Якщо потерпілою є дитина, окрім поліції, слід звернутися до служби у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини.
Проявіть небайдужість та знайте, що Ваші дії можуть допомогти врятувати життя!