Повномасштабна збройна агресія російської федерації порушила фундаментальні норми й принципи міжнародного права та загострила актуальність проблеми торгівлі людьми в Україні.
Загроза життю, безвихідь, зруйновані домівки, міста та села спонукають цілі родини до вимушеної міграції та пошуку будь-яких засобів для існування.
Саме це є причиною трудової, сексуальної та інших видів експлуатації людей, втягнення їх в злочинну діяльність, примусове жебрацтво тощо.
Так, за даними Національної соціальної сервісної служби України, офіційний статус особи, яка постраждала від торгівлі людбьми отримали з вересня 2012 року станом на початок липня отримали 1143 особи. А за даними Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні з грудня 2000 року по 30 червня 2023 року комплексну реінтеграційну допомогу отримали 19 716 осіб, які постраждали від торгівлі людьми.
З метою посилення міжвідомчої взаємодії та розробки обласної програми протидії торгівлі людьми на регіональному рівні 10-12 липня 2023 року у Тернопільській області в області проводилася стратегічна сесія.
Стратегічне планування та робота щодо розробки обласної програми відбувалася завдяки громадській організації ,,ТМЖК ,, Відродження нації” в межах проєкту ,,Забезпечення комплексного реагування з метою захисту осіб, постраждалих від торгівлі людьми, експлуатації чи гендерно зумовленого насильства у Тернопільській області”.
Фасилітатор стратегічної сесії - Андрій Вишняк, Голова правління благодійного фонду ,,Центр громадських ініціатив” м. Перечин.
Також до заходу були залучені представники обласної військової адміністрації, зокрема: Департаменту соціального захисту населення, Департаменту освіти і науки, Департаменту охорони здоров’я, Служби у справах дітей, а також працівники Головного управління Національної соціальної сервісної служби, Служби у справах дітей ТОВА, Тернопільського обласного центру соціальних служб, відповідальні за встановлення статусу в області та районах, представники органів Національної поліції, УДМС у Тернопільській області, Регіонального центру з надання БВПД та ДЗПО ,,Тернопільський регіональний центр підвищення кваліфікації”.
Від Кременецької районної військової адміністрації у роботі стратегічної сесії взяли участь: заступник начальника ВРА Алла ЗЛОЧЕВСЬКА та начальник Лановецького відділу соціального забезпечення №2 УСЗН райвійськадміністрації Григорій Гуменюк.
Проєкт втілюється завдяки Представництву Міжнародної організації з міграції IOM Ukraine, Агентству США з міжнародного розвитку USAID Ukraine - USAID Україна, Міністерству закордонних справ Норвегії.