Чимало років безбар’єрність асоціювалася у багатьох людей лише з подоланням фізичних перешкод – облаштуванням пандусів і підіймачів. Насправді ж це поняття ширше і стосується кожного.
З таких слів першої леді України Олени Зеленської розпочалася Рада безбар’єрності, консультативно-дорадчого органу КМУ під головуванням Дениса Шмигаля. Рівненщину представляв начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.
Нагадаємо, що два роки тому, за ініціативи дружини Президента була прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні. Цей стратегічний документ вже впровадив нові стандарти доступності та інклюзії, імплементуючи їх у державну політику.
На раді було презентовано здобутки 2021-2022 року та пріоритети на три наступні.
«Нажаль, під час війни таких людей, які потребують допомоги, стрімко збільшується. Кожен крок для них супроводжується бар’єрами: у під’їзді, в автобусі. Ми маємо не лише продовжити всі початі проєкти, а й впровадити нові. Синхронізувати стратегію з реальність у реаліях воєнного, а потім і післявоєнного часу», - сказала Олена Зеленська.
У наступні 2 роки на державному рівні впроваджуватимуться нові норми будівництва, реабілітації, а також економічна, освітня, цифрова та інформаційна безбар'єрність. І навіть автошколи, які навчатимуть людей з інвалідністю.
«В нашій області продовжує діяти принцип «рівний – рівному», - зауважив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль. - Ми й надалі впроваджуватимемо принципи інклюзивності у всіх галузях: освіті, будівництві, спорті, економіці тощо. Окрім того, включаємо в цей процес соціальних менеджерів та амбасадорів спорту».