4 березня 2025 року в Кременецькій районній військовій адміністрації відбулася виїзна зустріч представників Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими з родинами полонених і зниклих безвісти Оборонців України.
На запитання близьких відповідали: начальник районної військової адміністрації Віталій Кудлак, представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Панасюк, Сергій Халецький, Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини, Кременецького ТЦК та СП, Національної поліції, головний спеціаліст відділу з питань ветеранської політики та обслуговування осіб з інвалідністю управління соціального захисту населення адміністрації Ганна Валецька, завідувач Кременецької державної нотаріальної контори Віталій Остапчук, начальник Кременецько – Буського відділу надання безоплатної правничої допомоги Північно – Західного управління надання безоплатної правничої допомоги Західного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Тетяна Точинська, начальник відділу з питань відрахувань управління з питань виплат Головного управління ПФУ в Тернопільській області, виконувачка представницьких функцій Наталія Костюк та посадових осіб органів місцевого самоврядування.
До родичів зниклих безвісти та військовополонених звернувся Андрій Панасюк, представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Він розповів про діяльність штабу та поділився інформацією щодо методів і засобів, які використовуються для визволення українських громадян із російського полону.
Також він наголосив на важливості реєстрації в особистому кабінеті, оскільки це найефективніший спосіб комунікації між Координаційним штабом і родичами полонених та зниклих безвісти.
«Коли у нас з’являється інформація про зміну статусу або місце утримання полоненого, ви одразу бачите її у своєму телефоні через особистий кабінет», — зазначив Андрій Панасюк, звертаючись до присутніх.
Окремо він підкреслив, що у разі отримання нової інформації про зниклих захисників, зокрема з соціальних мереж, важливо передавати ці відомості до Координаційного штабу. Отримані дані додаються в систему, перевіряються та використовуються за необхідності.
«Перемовини з Росією щодо обміну полоненими надзвичайно складні та тривають безперервно. Координаційний штаб робить усе можливе, щоб знайти та повернути кожного!» — наголосив Панасюк.
Ще одним напрямком роботи штабу є репатріація тіл загиблих захисників. Після чого, експертами проводяться ДНК-експертизи, які можуть тривати від місяця до року. У разі збігу поліція повідомляє родичів про результати.
Спікер розповів про основні джерела отримання інформації щодо зниклих безвісти та полонених військовослужбовців, механізми комунікації родичів зі слідчими, формування запитів до російської сторони, а також про методи й інструменти, що застосовує Україна для визволення своїх громадян із полону.
Окремо він застеріг від шахраїв, які, видаючи себе за співробітників міжнародних організацій, волонтерів або представників охорони колоній у Росії, обіцяють надати інформацію про полонених, але насправді виманюють гроші. Про такі випадки слід негайно повідомляти Координаційний штаб.
На завершення представники штабу та державних органів провели індивідуальні консультації з родичами полонених і зниклих безвісти, відповівши на всі їхні запитання.
Довідково.
Якщо близька вам людина потрапила у полон або зникла безвісти, звертайтесь за допомогою у Західний регіональний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, який розташований у м. Львів, вул. Січових Стрільців, 21.
Телефони ,, гарячої лінії”:
• (0 800) 300-541,
• для дзвінків з-за кордону: +38 (032) 229-57-54,
• лінія працює у робочі дні з 10 до 16.00.