Уряд України виконує обовʼязки щодо впровадження національних стандартів, у першу чергу гармонізованих з міжнародними та європейськими, з метою підвищення якості продукції та послуг, сприяння економічному зростанню та задоволення потреб споживачів. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України отримало лист від Міністерства економічного розвитку та технологій Республіки Польща, яким також звертається увага на цей процес.
У контексті виконання окремих домовленостей 9-го засідання Українсько-польської міжурядової комісії з питань економічного співробітництва вживаються заходи щодо застосування українською стороною міжнародних та європейських стандартів, а не міждержавних стандартів (ГОСТ).
«Це свідчить про серйозне ставлення до стандартів якості та безпеки продукції та послуг. Впровадження національних стандартів сприятиме збільшенню довіри споживачів до внутрішнього ринку, а також забезпечить відповідність українських продуктів міжнародним вимогам, що важливо для експортної діяльності. Такий крок сприятиме підвищенню конкурентоспроможності українських товарів і послуг на світовому ринку», - прокоментував заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.
Зокрема, в Україні на даний момент діє 115 міждержавних стандартів (ГОСТ), що спрямовані на виконання обов'язкових вимог, встановлених нормативно-правовими актами. Нагадаємо, що стандарти російської федерації (ГОСТ рф) в Україні не чинні, що відображає позицію українського уряду щодо незалежності та гармонізації з європейськими нормами.
Одним із важливих аспектів є публікація на офіційному вебсайті ДП "УкрНДНЦ" текстів національних стандартів, обов'язкових до застосування, що сприяє доступності та прозорості процесу. Також на офіційному вебсайті ДП "УкрНДНЦ" розміщено Каталог національних стандартів та кодексів усталеної практики, який надає інформацію про кожен стандарт, зокрема, метод прийняття, дату набрання чинності та посилання на міжнародні або європейські стандарти.
Впровадження національних стандартів, у першу чергу гармонізованих з міжнародними та європейськими, стає важливим кроком для України на шляху до розвитку та просування на міжнародній арені, сприяючи економічному зростанню та підвищенню конкурентоспроможності країни.
Джерело: Міністерство економіки України