Уряд здійснює важливий крок у розвитку системи охорони здоровʼя, інтегруючи телемедицину в усі види медичної допомоги – первинну, спеціалізовану, паліативну, реабілітаційну та, зокрема, екстрену.
У квітні 2024 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про внесення змін щодо функціонування телемедицини до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка унормувала застосування засобів телемедицини тепер і для екстреної медичної допомоги.
Так, змінами було окреслено сфери застосування телемедицини в екстреній медичній допомозі. Зокрема, передбачається використання засобів телемедицини для комунікації між бригадою «екстренки» та лікарем або диспетчером диспетчерської служби щодо координації дій під час надання медичної допомоги.
Друга сфера застосування – використання засобів телеметрії у режимі реального часу для передачі показників здоровʼя пацієнта у медичний заклад для їх інтерпретації та отримання консультації.
Як це виглядає на практиці: на етапі діагностики фахівець бригади «екстренки» за потреби використовує медичні пристрої для вимірювання життєво важливих показників стану пацієнта, наприклад, проводить запис електрокардіограми. Електрокардіограф, який має відповідні функції, дозволяє передати показники ЕКГ у режимі реального часу до телеметричного центру екстреної допомоги захищеним каналом зв’язку. Надалі їх інтерпретує лікар-кардіолог чи спеціаліст з медицини невідкладних станів. На місці виклику медики виїзної бригади, завдяки засобам дистанційного звʼязку, можуть консультуватися з лікарем, забезпечуючи кваліфіковану допомогу за відсутності лікаря-спеціаліста поруч з пацієнтом.
Центри екстреної медичної допомоги, які впровадили телемедицину у свою роботу, використовують її практично на всіх етапах надання допомоги. Це допомагає скоординувати команду, яка залучена до надання допомоги, сприяє більш ефективному прийняттю рішень в екстрених ситуаціях та забезпечує умови для отримання професійних консультацій тут і зараз.