ЄС прийняв резолюцію, яка засуджує переслідування Фалуньгун з боку КПК, закликає ввести санкції
опубліковано 14 лютого 2024 року о 14:39

Європейський парламент ухвалив резолюцію, яка засуджує переслідування Фалуньгун з боку Комуністичної партії Китаю (КПК), закликаючи провести міжнародне розслідування жорстокої кампанії придушення цієї духовної групи.

Резолюцію прийняли більшістю голосів 18 січня. В ній йдеться про тисячі смертей, які були задокументовані під час кампанії переслідування. Як зазначається, КПК вдається до свавільних затримань, тортур, психологічного насильства та примусового вилучення органів, щоб знищити прихильників цієї школи вдосконалення. Правозахисники кажуть, що реальна кількість загиблих, ймовірно, набагато більша.

Поштовхом до прийняття резолюції стала справа чайного китайского фермера Дін Юанде, якого влада КНР заарештувала на плантації без ордера та утримувала вісім місяців у тюрмі. Потім, у грудні 2023 року його засудили до трьох років ув’язнення.

«Він не вчиняв жодного злочину. Він невинний. І єдина причина, чому його заарештували, полягає в тому, що він практикує Фалуньгун», – сказав німецький політик Міхаель Галер, автор резолюції, після голосування.

В резолюції йдеться про те, що пана Діна та інших послідовників Фалуньгун необхідно беззастережно звільнити, а переслідування припинити.

Також в документі міститься заклик до Європейського Союзу та держав-членів запровадити санкції проти відповідальних за ці злочини. Зокрема, відмовити у видачі віз, заморозити активи, видворити винних з країн ЄС та почати судове переслідування за скоєні злочини.

«Я вважаю, що це те, що ми зобов’язані зробити заради невинних громадян, які потребують звільнення», – сказав пан Галер під час виступу за день до голосування.

Фалуньгун, також відомий як Фалунь Дафа, – це духовна практика, що включає повільні медитативні вправи та вдосконалення, засноване на принципах правдивості, милосердя та терпимості. Ця практика вперше була представлена громадськості в Китаї в 1992 році. До кінця 90-х років, за офіційними оцінками, їй займалось від 70 до 100 мільйонів китайців.

Потім у 1999 році КПК розв’язала жорстоку кампанію зі знищення цієї практики. Прихильники, які були відомі своїм міцним здоров’ям, також стали головними мішенями для примусового вилучення органів. Це санкціоноване державою масове вбивство затриманих з метою продажу їхніх органів.

Словацький законодавець Міріам Лексманн, виступаючи на підтримку резолюції, зазначила деякі з багатьох форм тортур, яким прихильники Фалуньгун піддаються в ув’язненні.

За її словами, їх б’ють електричними кийками, посипають перцем чилі, годують гірчичним маслом, позбавляють їжі та сну та піддають сексуальному насильству.

«І ми не повинні забувати про огидний акт примусового вилучення органів», — сказала вона.

Копія резолюції буде передана інституціям ЄС, урядовим органам держав-членів і вищим органам влади в Пекіні.

Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель, який не був присутній на голосуванні, підкреслив «постійну та серйозну стурбованість» ЄС довгим списком порушень прав людини з боку китайського режиму.

«Європейський Союз ніколи не піде на компроміс з правами людини», – сказав він.

Два роки тому Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій висловлюється тривога з приводу вбивств людей у Китаї заради органів з боку КПК. А у грудні 2023 року законодавчий орган ЄС також прийняв резолюцію, яка засуджує примусову культурну асиміляцію тибетських дітей через школи-інтернати.


За матеріалами The Epoch Times.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux